Батьки дніпровських школярів обурені збором персональних даних

Батьки дніпровських школярів обурені збором персональних даних
22469 ПЕРЕГЛЯДІВ

У навчальних закладах їх змушують заповнювати анкети, які оприлюднюють безліч особистої інформації. На сайті міськради повідомляють, що це необхідно для отримання електронного учнівського квитка та перепустки до школи.

Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради роздає у школи анкети з одинадцяти аркушів, в яких батьки учнів мають вказати особисту інформацію про членів своєї родини, ба більше — ще й додати копії паспортів та ідентифікаційних кодів.

Мати двох школярів Юлія каже, щойно прийшли до школи — отримали анкети від міської ради. Хтось заповнив їх у друкованому варіанті, іншим сказали терміново зробити це в електронному вигляді на сайті.

«Кожного дня нагадують, що обов'язково кожен заповнює електронну анкету та відписується особисто вчителю», — каже Юлія Литвиненко.

За її словами, в анкеті вимагають безліч особистих даних: номери телефонів, імейли, фактичне місце проживання, електронні копії паспортів, кодів та ще й електронний підпис, який дає згоду на обробку цієї інформації.

«Мене обурює цей момент, я вже просто не знала, до кого звернутися, адже ані вчителя, ані директор не говорять, навіщо. Говорять «так треба», — зазначає Юлія. — Мене зачепило, що треба до 4-го числа, а з 5-го починається передвиборча кампанія».

Тим часом, на сайті дніпровської міської ради йдеться, що анкети необхідні нібито для програми «Безпечна школа». Після реєстрації на сайті діти отримають електронні учнівські квитки та перепустки до школи. Батьки ж не бачать у передачі особистої інформації для цього жодного сенсу, адже вся необхідна для перепустки інформація зберігається у школі.

Із цим абсолютно згоден чинний депутат міської ради Олександр Купрієнко. Він каже, насправді, те що робить команда Філатова — збір особистої інформації про потенційних виборців.

«По-перше, депутати і виконком не ухвалювали рішення щодо роздачі цих анкет, — наголошує Олександр Купрієнко. — По-друге, ніхто не має права заборонити учню приходити до школи, а всі дані школяра надаються при вступі до навчального закладу, більше ніякої інформації не потрібно. Тому не хвилюйтеся і не заповнюйте, тому що ваші дані будуть використані у передвиборній агітації».

Побоювання депутата у прямому ефірі проєкту «Лінія захисту» на телеканалі «D1» підтвердила і юристка Ірина Моргун.

«Я аналізувала ці анкети з фото в мережі і бачила там зазначення, що суб’єкт Дніпровська міська рада має право передавати персональні дані, розповсюджувати їх з таким зазначенням, що якщо людина підписує, то таке право з’являється», — каже юристка.

От тільки, як саме та яку інформацію міська рада використовуватиме, ніде не конкретизується, що й викликає подив, каже правозахисниця. Тож Ірина застерігає батьків: ніхто не може змушувати їх передавати особисту інформацію — це незаконно. Її можна надати виключно за особистим бажанням. Якщо ж через відмову заповнювати анкету дитині не нададуть перепустку до школи або учнівський квиток, потрібно звертатися до правоохоронців та правозахисників.

Теги: персональні дані,анкети, Дніпро,школярі,батьки ,місцеві вибори

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео