Жителі проспекту Слобожанського у Дніпрі обурені міськрадівським проєктом облаштування місцевого скверу

Жителі проспекту Слобожанського у Дніпрі обурені міськрадівським проєктом облаштування місцевого скверу
66330 ПЕРЕГЛЯДІВ

Дев’яносто п’ять мільйонів замість одного. Жителі проспекту Слобожанського у Дніпрі обурені черговою зухвалістю міської влади. Рік тому проєкт місцевої мешканки з реконструкції скверу на проспекті виграв у бюджеті участі. Роботи вже мали б завершитися, от тільки їх ще й не починали. На питання, чому так — авторка проєкту отримувала від міської влади самі відписки. Та нещодавно департамент благоустрою таки оголосив відповідний тендер. От тільки не на мільйон гривень, як було у проєкті, а на дев’яносто п’ять. Чому так подорожчало?

Ці два гектари землі — єдина зелена зона для жителів Слобожанського проспекту. Тому, каже Олена Зєєва, вирішила подати проєкт на бюджет участі, аби її причепурити.

«Проєкт увійшов до п'ятірки переможців, зібрав 2672 голоси. Це голоси людей, які повірили в цю ідею, повірили, що тут буде красиво», — каже Олена Зєєва, авторка проєкту бюджету участі №265 з реконструкції скверу.

Передбачалось, що у сквері відремонтують доріжки, замінять старі сходи, демонтують три зруйновані басейни, встановлять нові лавки та сучасні дитячий та спортивний майданчики. Загалом робіт на один мільйон гривень.

«Наприкінці лютого був чіткий, узгоджений з усіма службами проєкт, який у березні мав подаватися на тендер, — розповідає Олена. — До 1 червня всі ці роботи мали б бути виконані».

От тільки вони так і не розпочалися. За словами жінки, їй передзвонив начальник одного з департаментів на прізвище Шевелько й повідомив, що за особистим розпорядженням міського голови Бориса Філатова проєкт не буде виконано.

А за місяць після цього дзвінка, продовжує Олена, від департаменту благоустрою міськради з’явився тендер на реконструкцію цього ж скверу. Тільки у 100 разів дорожчий за проєкт, що виграв конкурс.

У проєкті, під який проводиться тендер, так само фігурує заміна дорожнього покриття. А ще на двох гектарах і без того зеленої території чиновники для чогось запланували висадку аж 18 тисяч кущів та двох сотень дерев, чим дуже здивували будівельників.

«Є норми, наприклад, на кожне дерево повинно йти 10 квадратних метрів. І якщо є проєкт, легко розрахувати, де й як вони будуть», — зауважує будівельний експерт Олег Шапка.

Показати новий проєкт скверу людям та фахівцям у міськраді відмовляються.

«Вони починають говорити, що проєкт — це таємна інформація, приватна власність. Це дивна ситуація, коли влада ніби як повинна бути для людей, по факту — ми зробимо, а потім будем розбиратися, сподобалося людям чи ні», — каже голова ГО «Громадський контроль» Денис Селін.

Єдине, що відомо достеменно, з деревами, що у сквері зараз, доведеться попрощатись, адже відповідно до переліку робіт із міськрадівського тендеру майже всі вони заплановані під пилку.

«Усі дерева повинні були залишитися, — каже авторка проєкут Олена Зєєва. — Не для цього ми з мешканцями впродовж п'яти років висаджували молоді дерева, не для цього писали в Зеленбуд, а вони приходили та садили нам дерева».

Та у міськраді, напевно, це нікого не хвилює. Тож, жителі переймаються, аби їхній сквер не став черговою «лисою» та повністю закладеною бруківкою зоною, на які перетворили декілька нещодавно реконструйованих дніпровських вулиць.


Теги: сквер,проспект Слобожанський, Дніпро,проєкт,бюджет участі,міська рада,тендер

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео