Рятувальник про трагедію на Мандриківській: «Довелося порушувати всі норми, аби встигнути допомогти людям»

Рятувальник про трагедію на Мандриківській: «Довелося порушувати всі норми, аби встигнути допомогти людям»
39566 ПЕРЕГЛЯДІВ

Своїми спогадами у 13-ту річницю катастрофи поділилися свідки, ті, хто втратив рідних та ті, хто рятував мешканців й долав наслідки страшного вибуху.

У Дніпрі відзначається тринадцята річниця Мандриківської трагедії, місто вшановує пам’ять жертв найбільшої газової аварії в історії України. 13 жовтня 2007-го року на вулиці Мандриківській через вибух газу впало два під’їзди десятиповерхівки. У той день загинуло 23 людини, 417 офіційно визнали постраждалими. Вони втратили близьких, дах над головою та все, що мали. Щороку в день катастрофи ті, хто вижив, збираються разом, аби згадати та помолитися за тих, кого врятувати не вдалося.

Тетяна ледь стримує сльози, тринадцять років тому внаслідок аварії загинув її десятирічний племінник.

«Чудовий був хлопчик — добрий, усіх людей любив і його всі любили, — розповідає свідок трагедії Тетяна Осадча. — 13 років минуло, але душа ниє, важко, як і в той день».

13 жовтня 2007 року Мандриківська, 127 перетворилася на справжнє пекло.Через вибух газу третій під’їзд будинку злетів у повітря, четвертий — ледве встояв. Саме в ньому тоді була квартира Віри Косицької, яка жила тут разом з онуком. Жінка пригадує, того дня їм просто пощастило залишитися живими: онук не ночував вдома, а вона саме поверталася з дачі.

«Такий був біль, що неможливо передати, — каже жителька зруйнованого будинку. — Бачити загиблих, а потім ховати людей, яких ти знала...»

Того дня обірвалося життя двадцяти трьох людей, дев’ять з них — діти, наймолодшій жертві було лише 6 років. Рятувальники згадують, як безперервно, нехтуючи правилами власної безпеки, працювали, аби врятувати тих, хто ще залишився у зруйнованому будинку.

«Ми рятували постраждалих на машині з вежою, яку пересували одразу з людьми. Оскільки час вимірювався секундами, ми йшли на порушення нормативних актів. Рятувально-пошукові роботи проводили близько місяця до останньої знайденої людини», — розповів підполковник ДСНС Сергій Коваль, який був одним із тих, хто працював на місці вибуху. Чоловік був заступником начальника Бабушкінської районної служби порятунку, його екіпаж виїхав на місце трагедії одним із перших.

Сто шістдесят сімей опинилися без даху над головою. Їм виплатили компенсацію 2 тисячі доларів за квадратний метр. На місці двох зруйнованих під'їздів побудували храм та пам’ятник загиблим. Кожного року в день трагедії люди приходять сюди, аби покласти квіти та вшанувати пам’ять тих, хто не вижив.

Причина цієї моторошної катастрофи — халатність газової служби та старі комунікації. Трагедії можна було уникнути, адже люди за декілька днів до аварії викликали газовиків та скаржилися, що чують у квартирах характерний запах, на що їм порадили відкрити вікна та просто почекати.

Теги: трагедія,Мандриківська, Дніпро,річниця,вибух

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео