У Дніпрі встановили охоронні дошки на корпуси казарм Феодосійського полку

У Дніпрі встановили охоронні дошки на корпуси казарм Феодосійського полку
60315 ПЕРЕГЛЯДІВ

Проєкт комплексу був розроблений видатним катеринославським архітектором Дмитром Скоробогатовим на початку ХХ століття. Зараз казарми Феодосійського, Севастопольського та Сімферопольського полків заселені курсантами університету внутрішніх справ. Охоронні дошки встановлені на чотирьох корпусах, повідомляє управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради.

Рішення про будівництво комплексу казарм для розміщення 134-го Феодосійського полку 34-ї піхотної дивізії на території Артилерійської площі міська рада Катеринослава ухвалила в 1903 році. Проєкт, який містив повноцінний казармений комплекс з усіма необхідними корпусами і плацом, був розроблений відомим архітектором Дмитром Скоробогатовим. Будівництво почалося в 1905 році, за два роки в експлуатацію була введена казарма 1-го батальйону і їдальня при ній. А вже у 1912 році у складі комплексу було майже 20 будівель: казарми, лазарет, канцелярія, корпуси нестроєвої роти й навіть станція біологічної очистки стічних вод.

З 1978 року в комплексі розмістилося Вище артилерійське училище. У 1995, після його закриття, комплекс був розділений між Міністерством оборони, юридичним інститутом та Українським молодіжним аерокосмічним об'єднанням. Зараз казарми займають студенти університету внутрішніх справ.


Теги: казарми, Дніпро,Феодосійський полк,охоронна дошка
Мої відео