У Дніпрі втридорога продають «коронавірусні могили»

У Дніпрі втридорога продають «коронавірусні могили»
53996 ПЕРЕГЛЯДІВ

Пандемія як привід заробити: 600 могил, які пів року тому міський голова Борис Філатов готував для можливих померлих від інфекції, нині … продають втридорога. Родичі померлих кажуть, КП «Ритуальна служба» вимагає шалені гроші, при цьому навіть не видає чеки за свої послуги.

COVID-19 вже забрав у Дніпрі понад сотню життів. Серед них і дідусь Іллі, якому було 92 роки. Ілля підозрює, інфекцію він підхопив у таборі для літніх людей «Золотий вік», організованому міською радою.

«Після першої доби одного чоловіка, який сидів за їхнім столом, не пустили до їдальні, бо зафіксували перевищення температури, — згадує Ілля Рибаков. — Його госпіталізували. Куди , як, який був діагноз — ніхто не розповідав».

Вже за п’ять днів, за словами чоловіка, дідусь повернувся додому і майже одразу потрапив до лікарні. А там — помер. На розтині з’ясували, старенький був ковід позитивним. Родина почала займатися похованням та звернулась до КП «Ритуальна служба».

«Коли ви звертаєтесь до ритуальної служби, вам всі говорять, що необхідно сплатити за копачів, за могили і так далі, — каже Ілля. — Де-факто ви сплачуєте ще раз за копачів, за те саме місце, яке було підготовлене містом — це коштувало 5 тисяч гривень без будь-яких квитанцій, чеків».

Здавалося б, ситуація звична, але є одне «але». Ще у квітні міський голова наголошував, що місто готується до найгіршого сценарію розвитку епідемії, тому завбачливо підготували й місця для поховання.

«Ми готуємося до гіршого, — наголошував тоді міський голова Дніпра. — На території міських кладовищ викопано не 400, а вже 600 могил під можливе поховання померлих від коронавірусу. Для зберігання тіл закуплена тисяча щільних пластикових мішків».

Опублікований Філатовим допис виявився не першоквітневим жартом. Це підтвердив заступник міського голови — Михайло Лисенко, який пояснив, що невідомо, як розвиватиметься ситуація, тому на 12 цвинтарях вирито 615 могил.

За неофіційними даними, на «земельні» роботи місто виділило близько пів мільйона, по 800 гривень на кожну могилу. Проте, ті, хто ховають своїх родичів, знову мають сплачувати за місце, копачів, ба навіть за герметичні пакети, які також закупила міська рада. Чому так, намагалися запитати у працівників КП «Ритуальна служба». Проте жодної відповіді не отримали.

А от міська рада у своєму розлогому коментарі пояснила, всі поховання здійснюються згідно з прейскурантом. Адже у своїй постанові Кабмін писав лише про карантинні заходи та профілактику захворювання. Про поховання розпоряджень немає, а отже, місцеве самоврядування цим займатися не зобов’язане.

Отже, копання могил у квітні було не чим іншим, як банальним залякуванням городян. А і без того скандальне КП «Ритуальна служба» тепер може збирати гроші зі своїх клієнтів за послуги, які вже виконані та оплачені міським бюджетом.

Теги: могили, Дніпро,міська рада,КП Ритуальна служба,коронавірус

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео