В дніпровському під’їзді знайшли старовинну плитку минулого століття

В дніпровському під’їзді знайшли старовинну плитку минулого століття
65763 ПЕРЕГЛЯДІВ

Під час обслуговування багатоповерхівки в Дніпрі спеціалісти знайшли під’їзди з плиткою харківського заводу минулого століття.
Старовинна плитка була виготовлена на харківському заводі Бергенгейм, близько 200 років тому. Її знайшли працівники жкг, які зацікавилися красивим візерунком на плиті. За словами оцевидців, завдяки цій плитці даний під’їзд є найкрасивішим у місті і неможливо відірвати погляду від візерунків стародавньої плитки.
Даний будинок не являється культурною пам’яткою, але мер міста вважає, що це потрібно негайно виправляти. Наразі будинок відноситься до значущої історичної будівлі і зараз готуються матеріали для постанови будинку на державний облік.
Харківський завод Бергенгейма свого часу був одним із головних виробників керамічної продукції, який був першим на півдні Російської імперії і славився своєю незвичайною продукцією. Її використовували при будівництві таких відомих будівель як Лівадійський палац, будинок «з химерами» та багато інших. У 1903 році на заводі відбулася величезна пожежа, після якої завод не працював як раніше.

Мої відео