Ляльки-мотанки від майстрині з Дніпропетровщини

Ляльки-мотанки від майстрині з Дніпропетровщини
157865 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ще з давніх часів на території України була поширена традиція створювати ляльок-мотанок. Вони увібрали в себе цілі століття історії нашого народу. В її образі приховано все те, що ми берегли в собі. Найпершою функцією ляльки-мотанки було оберігання дому від біди. Вона була берегинею домашнього затишку. Сьогодні вони так само актуальні, як і багато років тому, проте раніше вони слугували лише для захисту, а тепер вони стали ще й чудовим предметом декору.

Сьогодні ми дізнались, що в нас на Дніпропетровщині мешкає справжня майстриня ляльок-мотанок — Наталія Курпай. Вона розпочала свою діяльність не так давно, проте успіхів вже багато. Одного прекрасного дня дівчина побачила у стрічці Інстаграму оголошення про безплатний майстер-клас із створення мотанок і вирішила, що буде чудовою ідеєю зробити її собі додому. Проте вийшла вона не просто милою, а пречудовою. Тож жінка вирішила сама розпочати їх робити.

Наступна лялька стала чудовим подарунком для подруги. А тепер Наталія професійно займається створенням ляльок. Її заворожує процес створення мотанок та історія створення цього оберегу. За її словами, в цього оберега довга історія і існує безліч варіантів його виконання. Сказати точно, скільки видів мотанок є сьогодні складно навіть історикам та культурологам, адже цей обряд весь час розвивається.

Як і кожен професійний майстер, Наталія вже має власний почерк. Кожна її лялька чітко відбиває історію життя авторки. Створюючи ляльку, жінка намагається поєднати минуле та сучасне, різні види творчості, і відкриває тим самим багатогранність декоративно-ужиткового мистецтва. На створення одного такого дива Наталя може витратити від одного дня до тижня. Це все залежить від ідеї, натхнення, історії. Як вона вирішить розповісти її цього разу.

Її роботи ви зможете побачити в Фейсбуці та Інстаграмі. Також в майстрині вже 2 персональні виставки. А от аби придбати її ляльок, необхідно поговорити із самою Наталією.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео