Проблема міграції в Україні

Проблема міграції в Україні
179057 ПЕРЕГЛЯДІВ

Починаючи з 2014 року в Україні спостерігається масова міграція до країн ЄС. Особливо це стосується робітничого класу. Статистика показує, що країни Євросоюзу лише раді зустрічати у себе українців та створюють для цього ще кращі умови. До прикладу, в Чехії квоти на робочих з України зросли з 19 600 до 40 000, а от Німеччина значно пом’якшила закони щодо працевлаштування іноземців. У сусідній країні –Польщі вже в котрий рік поспіль спостерігається висока кількість працюючих українців. Лише за офіційними даними там працевлаштовані 483 000 українців. Міграція може суттєво вплинути на економіку країни. Для того, щоб повноцінно оцінити її вплив на економіку, держава повинна покращити збір даних про міграцію. Перепис населення, який не відбувся з 2000 року, допоміг би зрозуміти, скільки людей проживає в Україні, а скільки мігрували. Ніхто не слідкує за тим, люди яких професій виїжджають з країни. Лише відомо чим вони займаються за кордоном. Якщо говорити про сферу послуг, то це Італія, будівництво та сезонні роботи – Польща. До речі, найбільше наших мігрантів саме в Польщі. На заробітки виїжджають переважно представники робітничих професій – шахтарі, будівельники, слюсарі, водії. А це, звісно ж, послаблює трудовий потенціал України.
Відомо, що найбільше тих, хто виїжджає – це молодь, віком 25-35 років. З цього можна зробити висновок, що Україна втрачає працездатних людей, які можуть платити податки, створювати соціальний капітал. В середньому на термін від 1 місяця до 1 року на заробітки за кордон виїжджають приблизно 5 млн. осіб. Виїзд відбувається не лише з міст, а й зі сільської місцевості, зокрема із прикордонних областей. І це при тому, що дуже складно оцінити реальні масштаби міграційних процесів, а тому складно сформувати адекватну міграційну політику.
Які головні фактори масової міграції? На сьогоднішній день безліч причин:
• Нестабільність
• Відсутність безпеки
• Стрімке підвищення цін
• Низька заробітна плата
• Безробіття
• Корупція
• Погіршення якості життя
Згідно соціальних опитувань з’ясувалось:
• Практично всі були незадоволені рівнем свого життя та розвитком економіки
• Половина опитуваних зізналися, що не бачать сенсу жити в країні, де панує беззаконня і корупція
• Дві третини вважають, що немає сенсу будувати своє майбутнє в Україні.
Одна із головних причин міграції – вищий рівень заробітної плати. Прагнення до покращення матеріального стану – залишається незмінним.
В Україні міграція збільшуватиметься. Пов’язано це із складною економічною ситуацією, в країні не створюються нові робочі місця. Люди, які виїжджають, змушені це робити для задоволення базових потреб. Адже досить гостро постає проблема заробітної плата в нашій країні. Спеціалісти прогнозують, що до 2050 року чисельність населення в нашій країні зменшиться до 35 млн. А це означає, що коли країна вийде із кризової ситуації і почне стрімко збільшуватись кількість вакансій, на ринку може виникнути дефіцит робочої сили.
Необхідно цілеспрямовано створювати робочі місця в тих галузях, де сьогодні використовується праця мігрантів у Європі: сільське господарство, легка, текстильна і хімічна промисловість. Також ефективним способом із боротьбою міграції є підвищення зарплати та нематеріальне заохочення у вигляді навчання персоналу, можливості кар’єрного зростання.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео