Невже зовсім скоро в Україні припинять виготовляти трактори?

Невже зовсім скоро в Україні припинять виготовляти трактори?
154576 ПЕРЕГЛЯДІВ

Нещодавно в Україні було проведено аналіз вітчизняного тракторобудування. За його результатами вчені прийшли до висновку, що вже незабаром виготовлення тракторів 59 кВт в Україні припиниться повністю. Ярослав Навроцький, який наразі працює в “Інституті аграрної економіки”, переконаний, що зараз в Україні ця галузь знаходиться на межі вимирання.

В його дослідженнях було взято статистику за 2017-2020 роки. Те, що вчені отримали, вразило їх більше, ніж вони того очікували. Того року ми випустили в 4 рази менше тракторів, ніж у 2017. Ще наприкінці 2017 року статистика роботи заводів з виготовлення тракторів в Україні показувала 3295 тракторів на рік. Минулого року вона склала лише 827 одиниць техніки.

А от що ж стосується експорту, то він почав показувати досить високі показники. Щороку, окрім 2018, протягом 2017-2020 років експорт іноземної техніки такого роду перевищував 5 тисяч! Звідси сам по собі напрошується висновок про те, що в нашій країні переважно відбувається домінування іноземних технологій. Так, наприклад, у 2017 році до України привезено 5063 одиниці техніки, наступного року показник впав до 4297, але у 2019 знову підскочив до 5727, і хоча минулого року він все ж таки трохи й впав до 5178 тракторів, проте це все одно дуже великий показник експорту.

Виникає питання, чому ми потребуємо такої великої кількості привезених одиниць техніки, якщо в нас є великий потенціал власної, яку не можемо реалізувати? Вчені переконані, що на те є дві причини. По-перше, іноземна техніка набагато дешевша за нашу. Тож фермерам набагато вигідніше закуповувати її по низькій ціні. Вони порівняли ціни та отримали таку систему. Імпортна техніка низької потужності наразі на ринку коштує 10776 доларів США. Що ж стосується середньої за потужністю техніки, то її вартість приблизно складає 43314 доларів США. Навіть, якщо на неї накласти найбільший податок, то вона все одно дешевша за нашу. Адже один трактор із ХТЗ обходиться фермерам у 1542000 гривень, що в доларах дорівнює 57195,8 долара США.

Другою причиною є не така мобільність та потужність вітчизняної техніки. Імпортна техніка виготовляється за новітніми закордонними технологіями. Це дає їй вагому перевагу на ринку. Тож аби ми мали можливість продовжувати конкурентну боротьбу з іноземною технікою на ринку, ми маємо закупити нове обладнання та розробити нову технологію виготовлення тракторів.

Також на межу вимирання цю галузь поставило різке падіння ринку імпорту. З початку воєнних дій ми втратили основний ринок збуту. І якщо фермери змогли перевести свою справу на інші ринки без вагомих втрат, то важка промисловість сильно постраждала. Тож тепер нам необхідно якомога скоріше розробити спеціальний план та приступити до його виконання, переконаний Ярослав Навроцький. Також не завадить і збільшення робочих місць, яке потребує і збільшення місць для виготовлення техніки. Це допоможе країні швидко поповнити власний бюджет та розширити сферу свого впливу, сказав вчений.

Автор: redactor.newsukraine

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео