Престижну премію ЄС намагається отримати Дніпровський дитячий садочок!

Престижну премію ЄС намагається отримати Дніпровський дитячий садочок!
8824 ПЕРЕГЛЯДІВ

Обухівський дитсадок нещодавно зміг стати учасником конкурсу на престижну премію від Європейського союзу. Mies van der Rohe Award – конкурс, у якому змагаються за отримання премії у галузі сучасної архітектури. Обуховський дитячий садок побудували досить нещодавно. З нуля його почали зводити ще у 2018 році, наразі Обухівський дитсадок вирізняється своєю архітектурою та досить незвичайним виглядом.

Проте заявку подавати їм не довелось, адже їх номінували самі організатори конкурсу. Їхня будівля стала важливою складовою 13 українських приміщень, які мають свою власну цікавинку. Цього року за цю престижну премію намагатимуться змагатись споруди із 41 країни. Загалом учасників конкурсу майже 449. Що ж стосується нашої держави, то нас представлятимуть 13 прекрасних структур, кожна з яких має свою особливість. Київ, Львів, Харків, Обухівка покажуть свої найнезвичайніші місця. П’ять фіналістів, які розділять між собою перемогу, будуть визначені упродовж року.

Тож ми бажаємо успіхів нашому дитячому садкові. Його приміщення повинне вміщати 115 маленьких діточок. Воно оснащене новітніми технологіями, які допомагають сформувати цілий комплекс нестандартних рішень. Його побудували таким чином, щоб воно орієнтувалося на сонце. На думку інженерів, це зробить будівлю максимально економною та допоможе створити для малечі “ефект життя на галявині”. Вони будуть знаходитись в центрі сонячного сяйва. А щоб економити ще більше електроенергії, на даху вже встановили сонячні панелі, які мають виробляти енергію зі світла.

За словами архітектора, Олексія Валентирова: «Вони намагалися стерти межу між приміщенням і навколишнім середовищем. Добре «жити в саду», але при цьому за будь-якої погоди почуватися комфортно”.

Мої відео