Незаконна вирубка лісів в Україні

Незаконна вирубка лісів в Україні
10750 ПЕРЕГЛЯДІВ

Зсуви грунтів, повені, загальне погіршення чистоти повітря, зникнення рослинних і тваринних видів, ерозія родючих чорноземів. Усі задають собі питання, чому це відбувається, кожен хоче зрозуміти причини, що призводять до таких наслідків. А все дуже просто, і відповідь, як то кажуть, "у нас перед носом". Наші ліси, наші Карпати- ось одна із найважливіших причин. Український ліс багатий на різні види дерев, гарний матеріал для підприємств, для створення красивих речей для нас та наших домівок. І справді, дерево важко замінити якимось іншим матеріалом, який виглядав би так само дорого, природньо, естетично. І не було б великої біди, якби вирубка лісу проводилась паралельно з його новим насадженням, якби ця вирубка була "розумною". Проте у наш час є безліч браконьєрів, які лише шукають шпарини в законі, щоб оминути відповідальність, та збагатити свої кишені, при цьому зовсім не думаючи про наслідки, не стільки державні, як екологічні, людські. А до слова про закон, він взагалі існує в даному випадку?
Минулого року, на стадіоні "Олімпійський", теперішній президент України Володимир Зеленський задав своєму тоді супротивнику таке питання- "Куди поділися наші Карпатські ліси?". Пройшов рік, те саме питання тепер залишається до пана Володимира.
На одному із прямих ефірів Радіо Свобода вели дискусію голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький та голова Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов. Як не дивно Заблоцький стверджував, що за останні п'ять років вирубка лісів зменшилась на 20%. За його словами, основна функція лісу- затримувати вологу, і те, що вирубка є основною причиною повеней- це людський стереотип. Звернув пан Андрій увагу й на те, що в Україні діє заборона на суцільну вирубку ялицево-букових лісів, це ліси, що знаходяться на рівні 1100 метрів і вище, і саме вони затримують більшу частину вологи. Цікаво, а звідки ж тоді у світової компанії IKEA з'явились стільці Terje виготовлені з нелегально вирубаного українського бука?
Єгор Фірсов повністю заперечує слова Заблоцького. Екскерівник екологічної інспекції стверджує, що саме вирубка лісів і є головною причиною повені. Фірсов донедавна очолював екоінспекцію, але чомусь його зненацька звільнили. Можливо причиною звільнення стали невдалі для чиновників перевірки екоінспекції? За час роботи Фірсова на посаді голови екологічної інспекції, було здійснено майже пів тисячі перевірок, які показали порушення та збитки на понад 135 мільйонів гривень. Матеріали справ було передано до правоохоронних органів, які мали б вивчити їх та направити до суду. Очевидно, що хтось безпосередньо з керівників лісгоспів зрубав величезну кількість дерев, і самі ж чиновники це покривають. В Україні існує багато законів, і в кожному із цих законів вдається знайти шпарину для нелегальної діяльності. Так само у випадку з вирубкою, нелегально зрубану деревину домішують до легальної і продають.
Поглянемо на статистику, щоб не було голослівними. У 2019 році обсяги незаконних рубок становили 118 тисяч кубометрів (для порівняння, у 2018- му ця цифра становила 17,7 тисяч кубометрів). Внаслідок чого держава зазнала втрат на 814 млн гривень. Що маємо зараз, за перший квартал 2020 року нелегальна вирубка складає 28,5 тисяч кубометрів.
Та це не основні втрати для держави. Всі ми пам'ятаємо паводки минулого року, захід України- Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька області. У цих регіонах ситуація була критична, за кілька днів випало 70% місячної норми опадів, поглянемо на оці вже наслідки та втрати: зруйновано 110 кілометрів дороги і 90 мостів, пошкоджено близько 400 кілометрів шляху, підтоплено 200 населених пунктів, пошкоджено сотні домівок. Так, повінь в цих районах не рідкість, проте екологи твердять, що однією з причин цієї стихії є вирубування лісів у Карпатах: та кількість дерев, що лишається просто не в змозі втримати воду і вона хвилею стікає на долину.
Погіршення стану лісу в Україні є однією з найбільших проблем екології, що несе за собою і плачевні наслідки для звичайних громадян. Схоже замало лиш слів та відмовок від депутатів- природа і люди чекають дій. Чи дочекаємось?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео