Допомога безхатченкам в Україні

Допомога безхатченкам в Україні
11091 ПЕРЕГЛЯДІВ

З-поміж різних проблем в Україні не останнє місце займає проблема зростання кількості безхатченків. Це люди, які з певних причин втратили свою домівку та вимушені шукати прихистку на вулиці. Ще у 2019 році за оцінками експертів у столиці налічувалося понад 20 тисяч безхатьків. А вже минулого року ця цифра збільшилась вдвічі. Зверніть увагу, що у розпорядженні міста лише 150 місць у комунальному притулку і ще 300 людей з вулиці можна прогодувати. Проте, проблема бездомних людей зростає не лише у столиці, а й у інших містах країни.
Головні причини зростання масштабів бездомності в Україні з кожним роком не змінюються. До них можна віднести конфлікти у сім’ї, розлучення, алкоголізм, наркозалежність, неблагополучні компанії. Дехто опинився на вулиці через економічні потрясіння. Безхатченками стають громадяни, які вийшли з місць обмеження свободи або з дитбудинків. Також досить часто бездомними стають через втрату житла при незаконних операціях з нерухомістю. На сьогоднішній день можна позбутись житла і через несплату комунальних послуг. В кожної людини, яка опинилась на вулиці – своя історія, яку не завжди хочеться озвучувати. Ці верстви населення є незахищеними та непідготовленими до життя. Серед безхатченків є і ті, кому просто подобається жити на вулиці – це стиль їх життя, вони свідомо обрали такий вид незалежності. Проте, таких не багато. Усі інші потребують підтримки та допомоги, вони прагнуть мати свою домівку та роботу. Але, на жаль, залишаються відторгнутими від суспільства.
Мабуть, кожен з нас бачив цих людей біля смітників, вони копирсаються там у пошуках їжі або ж одягу. Досить часту вони забирають з околиць залишки від старих меблів, залишених колишніми власниками. Значна частина населення з відразою ставиться до таких людей, особливо, коли доводиться знаходитись з ними в одному транспорті чи приміщенні. Проте, не забувайте, що всі ми – люди. І повинні толерантно ставитись до представників різних верств населення. Хіба це просто кожного дня жити з думкою чи вдасться сьогодні поїсти або ж де заночувати? Таким людям потрібна допомога.
На сьогоднішній день в Україні охоче надають допомогу понад 100 закладів для безхатченків. Такі заклади соціального захисту розраховані на майже 1700 осіб, проте, можна зрозуміти, що цього дуже мало.
У багатьох областях України місцева влада спільно співпрацює із громадськими організаціями для того, щоб організувати притулок для бездомних. Є й такі області, де релігійні, громадські та неформальні волонтерські організацію надають допомогу людям без підтримки місцевої влади.
Деякі громадяни відчувають власну потребу допомагати незахищеним верствам населення. Часто волонтери влаштовують різні благодійні заходи з метою збору коштів, їжі чи інших потрібних речей. Проте, постає питання: а чи достатньо цього? Скоріш за все, що ні, тому що не вистачає цілеспрямованого державного сприяння.
В Україні діє Закон «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», ним передбачені право поваги до їх гідності, охорона здоров’я, соціальний захист, правова допомога… тобто, закон гарантує бездомним людям такі ж самі права, як і цілком благополучним громадянам. Формально держава піклується про життя бездомних, як про повноправних громадян. У великих містах працюють Центри обліку бездомних громадян, які надають соціальний захист, допомагають їм у відновленні документів тощо. Залишилося вирішити найголовніше питання – надання бездомним соціального житла. На сьогоднішній день немає цілеспрямованої стратегії для вирішення проблеми бездомності. Проте, ігнорування проблеми лише поглиблює її.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео