Павлоградці долучились до міжнародного історичного проєкту!

Павлоградці долучились до міжнародного історичного проєкту!
8089 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Беззахисні жертви нацизму: не можна забути, але як згадувати» – саме таку назву має проєкт, частиною якого стали історики та актори Павлоградського драматичного театру ім. Б. Захави, зразкового театру «Кватирку», журналісти та психіатри.

У своїй роботі, яку вони представили на конкурсі, всі ці активісти підняли суспільно важливу тему, про яку в нас чомусь заведено мовчати. “Знищення психічно хворих пацієнтів на території Дніпропетровської області під час німецької окупації”. Ми часто чуємо про концтабори та про велику кількість жертв серед мирного населення. Проте чомусь ніхто й ніколи не зосереджував свою увагу та тому, що під час тієї окупації було винищено цілий ряд психіатричних лікарень. У Третьому Рейху діяла антигуманна програма Т-4, суть якої зводилася до знищення шляхом евтаназії психічно хворих, людей з інвалідністю, невиліковно хворих.

Але найгірше те, що навіть після завершення бойових дій, така практика продовжувала жити в багатьох місцях. Дніпровщина не була винятком в тій ситуації. Від смертельних ін'єкцій, голоду, холоду, розстрілів у Дніпропетровській області було знищено близько 1500 пацієнтів. Але річ у тому, що всі дані намагались приховати та всі ці жертви були, ніби привидами. Про них не було повідомлень, їхні долі залишались в секреті. І лише КДБ зберігало певні дані про привидів із тих страшних часів. Проте час минув, і всі дані розсекретили, але як про це говорити? Ніхто не знає.

Для того, щоб знову почати говорити про це, учасники проєкту створили спеціальний сайт та ютуб-канал, на яких розповідають про те, що сталось в ті часи. Вони розкривають жорстокі та лячні сторінки історії Васильківської лікувально-трудової колонії та Ігренської психіатричної лікарні. В минулому там було вбито понад тисячу хворих. І це лише протягом 1941-1943. Зараз там встановили пам’ятні знаки, як символ людської жаги до крові.

Чому цей проєкт є таким важливим для нас? Бо в ньому розповідають не просто про забуті факти. Там вони розкривають фрагменти з реально чинних документів. Учасники конкурсу зацифрували та демонструють справжні листи та судові справи. Також скоро вони планують відкрити в музеї цілу виставку, яка буде присвячена тим подіям, які відбувались в Дніпрі в той час. Тож всім, кому цікаво, що саме так довго приховували сторінки нашої історії, тепер можуть це побачити на власні очі.Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео