Загадка, яку зберігає Дніпровський будинок, збудований на місті караїмської Кенаси

Загадка, яку зберігає Дніпровський будинок, збудований на місті караїмської Кенаси
9404 ПЕРЕГЛЯДІВ

Для початку розберемось, хто ж такі Караїми? Караїм, з давньогрецької мови, означає читець. Ці люди з’явилися в місті Вавилон серед вірян юдеїв у восьмому столітті нашої ери. Ці Євреї заперечували інтерпретацію равинів та покладались тільки на свої знання тексту Старого Заповіту. Потім Караїми дісталися берегів нашої країни. Це відбулося 1783 року, коли Крим завоювала Росія. Деякі з Караїмів знайшли собі прихисток в Катеринославській, Херсонській та інших губерніях тогочасної України.

За даними підрахунку населення, який відбувся в 1987 році, на території Катеринослава проживали 359 караїмів. Вони були достатньо заможною частиною населення міста. В підтвердження цих слів можна сказати, що династія Джигітів керувала фабрикою з виробництва тютюнових виробів. Варто зазначити, що ці люди мали значно більше прав, ніж євреї-юдеї.

Найбільша кількість населення Караїмів концентрувалась в місцях минулого містечка козаків під назвою Половці. На сьогодні це вулиці Миронова, Харківська, Гопнера та Ширшова. Остання навіть мала назву Караїмська, яка зберігалася до дев’ятнадцятого сторіччя.

Караїми після себе залишили вагому спадщину. В місті знаходилося їхнє кладовище та школа, яку заснували в 1879 році, в ній діти вивчали Караїмське віровчення, давньоєврейську та татарську мови.

Забезпечені Караїми побудували на вулиці Європейській 2 (раніше Миронова) дім для молитви. Він був зведений в мавританському стилі. В будівлі знаходився великий зал зовсім без прикрас, де врізних місцях окремо молились чоловіки та жінки. Богослужіння проводилось без хазана — це той, хто читає молитви.

На жаль, будівля недовго прослужила своїм творцям. І вже зимою 23 грудня 1930 року, в той час в Дніпропетровську проживало 173 караїми, будинок перекваліфікували в театр робочої молоді. Влада пояснила, що це сталося в наслідок відмови вірян від кенаси. Це було абсолютною не правдою.

Подальша доля кенаси, після передачі, невідома. Наприкінці 50-х років минулого сторіччя на цьому місті було збудовано п’ятиповерхівку.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео