Відновне правосуддя неповнолітніх на Миколаївщині: результати дворічної роботи

Відновне правосуддя неповнолітніх на Миколаївщині: результати дворічної роботи
57693 ПЕРЕГЛЯДІВ

Два роки реалізації проєкту з відновного правосуддя для неповнолітніх на Миколаївщині: чого вдалось досягти та з якими проблемами стикались? Про це під час кейс-інтерв’ю розповіли в Регіональному центрі з надання БВПД у Миколаївській області. Серед спікерів – директорка Регіонального центру Наталія Гнатуша, ювенальна прокурорка Окружної прокуратури міста Миколаєва Катерина Капраль, медіаторка Наталя Степіна та психологиня Руслана Мороз.
На початку заходу презентували сутність, етапи впровадження та реалізації проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинення кримінального правопорушення» в Миколаївській області. Зауважимо, що Миколаївщина стала однієї з 6 областей де у 2019 році розпочали пілотування проєкту і вже у 2020 році його було поширено на всю Україну.
«Протягом двох років в Миколаївській області було укладено 21 угоду про застосування програми відновлення, наразі вже 14 неповнолітніх звільнено від кримінальної відповідальності. Може здатися, що цифри невеликі, але за кожною з них стоїть доля дитини, яка отримала шанс виправити помилку та розпочати життя з чистого аркуша. І це вартує всіх зусиль», - відзначила очільниця системи БПД регіону Наталія Гнатуша.
Друга частина заходу проходила у форматі кейс-інтерв’ю, під час якого слухачі дізналися про практичні аспекти реалізації проєкту в регіоні.
«Застосування Програми відновлення передбачає ряд взаємопов’язаних етапів, до реалізації яких долучаються фахівці різного спрямування, серед ключових – ювенальний прокурор, адвокат-медіатор та психолог, адже вони безпосередньо працюють із учасниками проєкту», - зауважила Наталія Гнатуша.
Фахівчині розповіли як проходить кожен з етапів застосування програми, про складнощі, з якими доводилось стикатися за час роботи, а також поділилися власними напрацюваннями. Аналізуючи виступи спікерок можна відзначити, що важливим етапом є робота з сім’єю неповнолітнього, адже часто саме ситуація в родині є одним з факторів, який спонукає підлітка на правопорушення. Відтак до програми ресоціалізації потрібно підходити комплексно, працювати з родиною підлітка, з оточенням. Адже якщо після проходження програми підлітка просто повернути в те саме середовище, з тими самими проблемами, то всі позитивні результати ресоціалізації можуть бути марними.

Запис заходу можна переглянути за посиланням https://bit.ly/3d8Wv7a.

Нагадаємо. Проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» реалізується Міністерством юстиції України, Офісом Генерального прокурора на базі системи надання безоплатної правової допомоги за підтримки представництва Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні. Програма може бути застосована за чотирьох умов:
- наявність потерпілої сторони (фізичної або юридичної особи);
- вперше вчинення кримінального проступку або нетяжкого злочину;
- визнання неповнолітнім факту вчинення злочину;
- згода неповнолітнього і потерпілого на участь у програмі.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео