В Миколаєві розповіли як захиститися від незаконних дій колекторських компаній

В Миколаєві розповіли як захиститися від незаконних дій колекторських компаній
50647 ПЕРЕГЛЯДІВ

Банк або інша фінансова установа вправі вимагати виконання кредитних зобов’язань, втім робити це вони мають в рамках правового поля. Про те як захиститися від незаконних дій фінансових установ чи колекторських компаній йшлося під час вебінару в Регіональному центрі з надання БВПД у Миколаївській області.
Як відзначила адвокатка Тетяна Гриненко, навіть якщо людина дійсно має заборгованість ніхто не має право погрожувати їй чи її близьким, розголошувати персональні дані та втручатися в особисте життя людини. Всі спірні питання стосовно стягнення боргу мають вирішуватися в суді, до рішення якого ніхто не має право описувати чи конфіскувати майно. Однак непоодинокими є випадки, коли колекторські компанії, яких залучає фінансова установа, користуються правовою необізнаністю громадян та вдаються до незаконних дій. До прикладу, вчиняють психологічний тиск відносно боржника, а буває й так, що і до знайомих та родичів боржника, які й зовсім не мають жодних фінансових зобов’язань.
Протягом заходу торкнулися і законодавчих змін, якими встановлюються вимоги до роботи кредиторів та колекторів. Так, законодавець забороняє колекторам:
• телефонувати з 20:00 до 9:00, а також у вихідні та святкові дні;
• чинити тиск, погрожувати людині та шантажувати її;
• вимагати від близьких осіб взяти на себе виконання фінансових зобов’язань;
• приховувати свою контактну інформацію;
• розміщувати відомості або повідомляти третім особам про наявність заборгованості;
• вводити в оману щодо наслідків невиконання зобов’язань або розміру заборгованості.

Але що ж робити, якщо ви стали об’єктом недобросовісних колекторів?
Найперше – це зберігайте спокій, спілкуйтеся з «холодною головою» без лайки, нецензурної лексики та інших емоційних проявів.
Під час розмови з’ясуйте якомога більше інформації, зокрема щодо суми боргу, назви та контактів компанії, яка займається поверненням боргу. Не зайвим буде вести записи всіх дзвінків за допомогою диктофона, на початку розмови попереджаючи колекторів про те, що розмова записується.
Якщо колектори здійснюють психологічний тиск, погрожують або вчинять інші незаконні дії – звертайтеся до поліції, зазначивши номери телефонів та назви цих компаній. До заяви бажано прикріпити скріншоти листів та повідомлень з погрозами.
Крім цього, варто подати скаргу до Нацбанку з проханням відкликати ліцензію факторингової компанії, співробітники якої використовують незаконні методи повернення боргів.

Запис вебінару можна подивитися за посиланням https://bit.ly/3dHKaY5.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео