У 2020 році скорочення поширеності тютюнокуріння в Україні загальмувалося

У 2020 році скорочення поширеності тютюнокуріння в Україні загальмувалося
57210 ПЕРЕГЛЯДІВ

Державна служба статистики України опублікувала щорічний звіт «Самооцінка населенням стану здоров’я та рівня доступності окремих видів медичної допомоги у 2020 році (за даними вибіркового опитування домогосподарств у жовтні 2020 року)» 

За даними звіту серед населення України (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини зони проведення антитерористичної операції) у 2020 році було 5,53 млн курців. Поширеність куріння серед населення України віком 12 років і старше у 2019 році становила 16,5%, що на 0,3 відсоткових пункти, або на 2% менше, ніж у 2019 році. Проте тенденції змін поширеності куріння суттєво відрізнялися в різних групах населення. Поширеність куріння скоротилася серед людей, які проживають у сільській місцевості (з 16,2% до 14,6%), тоді як серед тих, хто живе у міській місцевості, поширеність зросла з 17,1% до 17,5%.

Загалом за останні дванадцять років (2008-2020) поширеність куріння в Україні скоротилася з 25,6% до 16,5%, тобто на 9,1 відсоткові пункти, або на 36%. Головним фактором скорочення поширеності тютюнокуріння у 2020 було зменшення цінової доступності сигарет. За даними Держстату середня ціна тютюнових виробів протягом 2019 року зросла на 20,7% при рівні інфляції 5%. Ціна сигарет зросла завдяки зростанню ставки акцизу в січні 2020 року та збільшенню тютюновими корпораціями своєї частки ціни на сигарети протягом всього року.

Збільшення поширеності тютюнокуріння серед міського населення у 2020 році могло бути пов’язано з просуванням так званих тютюнових виробів для електричного нагрівання (ТВЕН). Світовий досвід показує, що зменшення цінової доступності всіх видів тютюнових виробів сприяє зменшенню їх споживання серед усіх верств населення. Тому зростання ставок акцизу з січня 2021 року на 20% на сигарети, та збільшення ставок акцизу на ТВЕНи до рівня ставок на сигарети, здатне більш суттєво скоротити 2021 року поширеність куріння в Україні, ніж минулого року.

Костянтин Красовський – експерт з оподаткування та контролю над тютюном ГО “Життя”.

Теги: Держстат,поширеність куріння,ТВЕНи,електронні сигарети,куріння

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео