Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство»: підсумки першого року дії

Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство»: підсумки першого року дії
397042 ПЕРЕГЛЯДІВ
Як приватизувати земельну ділянку? Які підстави для дострокового розірвання договору оренди? Як оформити спадщину на земельну ділянку? Що робити, якщо порушуються правила добросусідства? Із травня минулого року, коли почав діяти проєкт «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», до системи безоплатної правової допомоги надійшло понад 72 тис. звернень із земельних питань.
Правова допомога із земельних питань
«У зв’язку зі змінами законодавства, що регулює земельні відносини, значно зросла потреба людей у правовій інформації. Тому для системи БПД важливий напрям роботи – покращення правової обізнаності громадян, посилення захисту їхніх прав у сфері земельних відносин», – зазначає в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.
Система БПД долучена до реалізації проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». Торік система БПД реалізовувала проєкт у всіх регіонах, при цьому оцінювання результативних показників проводилося у 10 пілотних областях. Цього року територія оцінювання стану впровадження проєкту розширена до 20 областей.
За період реалізації проєкту місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги надано правову допомогу із земельних питань понад 63,5 тис. клієнтів. Від них зареєстровано понад 72 тис. звернень. З них 56 тис. – щодо надання консультацій та роз’яснень. Більшість консультацій – 45 тис. – надано письмово.
У 10 областях, у яких оцінювався проєкт у 2020 році, організовано роботу понад 2,7 тис. дистанційних та мобільних консультаційних пунктів доступу до БПД. Під час таких виїзних консультувань понад 8 тис. осіб отримали правові консультації та роз’яснення щодо земельних правовідносин. Окрім того, понад 700 осіб отримали БППД під час онлайн-консультувань через Skype, Zoom, телефоном тощо.
Найчастіше клієнти зверталися з питань приватизації земельних ділянок – понад 17,6 тис. звернень.
«На жаль, українці не дуже обізнані щодо земельних питань. Наприклад, наразі актуальним є питання щодо приватизації земельних ділянок, особливо серед учасників АТО. Однак громадяни елементарно не знають, з чого потрібно починати, до якого органу звертатись», – розповідає директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко.
Надходить багато запитань щодо укладання, розірвання або зміни умов договору оренди, стягнення орендної плати, а також оформлення документів на землю. Також часто звертаються з питаннями встановлення меж земельної ділянки, питаннями добросусідства, присвоєння кадастрового номера земельній ділянці тощо.
«Досить актуальними є питання, пов’язані з орендою земельних ділянок. Наприклад, якщо в селі був орендар, потім з’явився інший, який пропонує більшу орендну плату, то звісно люди хочуть перейти на вигідніші умови. Однак не розуміють, що для дострокового розірвання договору оренди необхідні встановлені законодавством підстави, а не просто їхнє бажання», – говорить Володимир Бобруйко.
За рік дії проєкту «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» до системи БПД надійшло понад 1,6 тис. звернень за безоплатною вторинною правовою допомогою із земельних питань. Серед правових проблем, вирішення яких потребувало представництва інтересів у суді або складання процесуальних документів, – користування земельною ділянкою, оформлення документів, приватизація, встановлення меж земельної ділянки.
Правопросвітництво: запитання та відповіді
«Тривалий мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, безліч різних «схем» відчуження прав на землю, безконтрольне користування земельними ділянками за мізерну, часто натуральну плату, корупційні прояви в земельній сфері призвели до того, що значна частина власників землі не мають належних правових знань у земельній сфері, не вміють захищати свої права і законні інтереси», – говорить директор Житомирського місцевого центру з надання БВПД Олександр Коваль.
Фахівці системи БПД за період реалізації проєкту провели 5580 правопросвітницьких заходів, які охопили понад 177,2 тис. осіб. Основні теми: земельна реформа, безоплатне отримання земельної ділянки, приватизація ділянки під своїм будинком, укладання та розірвання договору оренди, оформлення спадщини чи договору відчуження ділянки, порядок підтвердження прав у разі втрати чи помилок у правовстановлюючих документах.
«Завдяки масштабній інформаційно-правопросвітницькій кампанії збільшилася кількість людей, які звертаються зі своїми правовими проблемами, що пов’язані з землею. Так, якщо у травні минулого року до системи БПД надійшло 1,8 тис. звернень по консультації, то у грудні їхня кількість збільшилася більш ніж учетверо – до 8,1 тис.», – зазначає Олександр Баранов.
У 2020 році розроблена методологія проведення загальнонаціонального дослідження правових потреб та проблем громадян у питанні земельних правовідносин. Цього року планується провести перше загальнонаціональне дослідження щодо виявлення правових проблем. Це дасть змогу визначити найбільш актуальні для українців теми правопросвітницьких заходів.
Для проведення інформаційно-просвітницьких кампаній на всій території України фахівці системи БПД розробляють інформаційні матеріали на актуальні «земельні» теми. Так, вже надруковано шість видів буклетів, інформаційні листівки та плакати про надання БПД у сфері земельних відносин загальним накладом понад 3 млн екземплярів.
З початку реалізації проєкту на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid розміщено 93 нові правові консультації із земельних питань. Усього на сьогодні на ній розміщено понад 200 консультацій у сфері земельних правовідносин.
Навчання фахівців у сфері земельних відносин
«Одним із наших завдань є навчання працівників системи БПД і фахівців, які здійснюють свою діяльність у сфері земельних відносин. Кожне звернення, що надходить до системи БПД, потребує навичок юриста ідентифікувати проблему клієнта, надати правову консультацію простою мовою та за необхідності надати допомогу в доступі до вторинної правової допомоги», – говорить Олександр Баранов.
У 2020 році підготовлено план тренінгу, визначено питання, що потребують навчання, сформовано вимоги до навчальних матеріалів, розпочато підбір та узагальнення навчальних матеріалів і запис навчальних відео базового (першого) рівня підготовки. Проведено один тренінг для тренерів із правових питань у сфері земельних відносин, у якому взяли участь 25 фахівців з-поміж внутрішніх експертів.
Перші результати спільної роботи працівників системи БПД можна побачити у курсі «Основні питання у сфері земельних правовідносин» на платформі дистанційного навчання системи надання БПД за посиланням http://bit.ly/zemlya2021. Курс безоплатний та орієнтований на представників правових спільнот, юристів як державного, так і приватного сектору.
«Земельне законодавство постійно змінюється. Однак в системі БПД постійно триває навчання: проводяться вебінари, дистанційні навчальні курси тощо. Тобто працівники системи мають можливість вдосконалювати свої знання задля якісного надання правової інформації, консультацій та роз’яснень із земельних питань, а також представництва інтересів громадян у судах», – говорить директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД.
У квітні цього року розпочалися перші онлайн-навчання для юристів системи БПД із земельного права. Розроблені експертами навчальні програми містять 24 теми, що дозволяють краще розібратись у тонкощах земельного законодавства та отримати практичний досвід.
Окрім цього, в червні 2021 року відбудеться тренінг для тренерів, учасниками якого стануть експерти центрів з надання БВПД з питань земельних правовідносин. Під час навчання учасники зможуть розвинути свої навички викладання тем земельного права в очному та дистанційному форматі.
«У зв’язку зі змінами законодавства про землю, а також враховуючи відкриття ринку землі можна спрогнозувати збільшення кількості звернень громадян до системи безоплатної правової допомоги щодо консультацій та роз’яснень з правових питань, у тому числі – земельних правовідносин. Система БПД готова надати якісну правову допомогу з усіх питань», – зазначає Олександр Баранов.
Як отримати БПД з питань земельних правовідносин
Якщо вам потрібна правова консультація з будь-яких питань, у тому числі щодо земельних правовідносин, ви можете:
• зателефонувати за безкоштовним номером системи надання БПД – 0 800 213 103;
• звернутися до місцевих центрів та бюро правової допомоги (контакти: https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/);
• відвідати дистанційні або мобільні пункти доступу до БПД, графік роботи яких можна дізнатися в найближчому місцевому центрі/бюро правової допомоги;
• поставити запитання у месенджер Facebook-сторінки системи надання БПД: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid;
• переглянути правові консультації на довідково-інформаційній платформі правових консультацій «WikiLegalAid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/;
• скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога». Завантажуйте з Google Play чи App Store: https://bit.ly/3hwwgqR.
Довідково.
Україна розпочала реалізацію проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій в сільське господарство», у межах якої у 2019 році було укладено угоду з Міжнародним банком реконструкції та розвитку про позику. Після здійснення Україною внутрішньодержавних процедур угода про позику у травні 2020 року набрала чинності.
Реалізація проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» дасть змогу Україні пом’якшити окремі обмеження на шляху до зростання участі приватного сектору, зокрема малих і середніх підприємств, у сільськогосподарському ринку факторів виробництва та ринку товарів України.
Завданнями системи БПД для виконання цієї Програми є:
• посилення захисту прав громадян у сфері земельних відносин шляхом надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги;
• посилення правової спроможності громадян та громад у сфері земельних відносин шляхом покращення правової обізнаності у результаті проведення правопросвітницьких заходів.
Теги: земельна реформа,підсумки,Правова допомога,правова консультація,правопросвітництво

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео