Правова допомога жителям Михайло-Коцюбинської громади: підписання меморандуму про співпрацю та надання правової допомоги особам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи

Правова допомога жителям Михайло-Коцюбинської громади: підписання меморандуму про співпрацю та надання правової допомоги особам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи
342787 ПЕРЕГЛЯДІВ

В рамках реалізації проекту «Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» та за підтримки Михайло- Коцюбинської об’єднаної територіальної громади 27 травня директором Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимиром Бобруйко та заступником начальника відділу комунікації та правопросвітництва Регіонального центу з надання БВПД у Чернігівській області Дмитром Савуляком надавалась правова допомога жителям сіл Дніпровське та Мньов Михайло-Коцюбинської ОТГ. Участь в проведених заходах, також, взяла керуюча справами виконавчого комітету Михайло-Коцюбинської ОТГ Катерина Бабич.
Завдяки проведеним заходам жителі громади дізнались порядок та підстави надання безоплатної правової допомоги, зокрема, про те, що відповідно да статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» право на безоплатну вторинну правову допомогу мають малозабезпечені особи( особи дохід яких не перевищує двох прожиткових мінімумів), учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, діти та інші.

Одним з найбільш актуальних питань для жителів селища Дніпровське, яке знаходиться в третій зоні гарантованого добровільного відселення, є соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до чинного законодавства третя зона гарантованого добровільного відселення встановлюється на території зі щільністю забруднення грунту ізотопами цезію від 5,0 до 15,0 Кі/кв. км, або стронцію від 0,15 до 3,0 Кі/кв. км, або плутонію від 0,01 до 0,1 Кі/кв. км, а також території з грунтами, які сприяють високій міграції радіонуклідів у рослини, з щільністю забруднення ізотопами цезію від 1,0 до 5,0 Кі/кв. км, або стронцію від 0,02 до 0,15 Кі/кв. км, або плутонію від 0,005 до 0,01 Кі/кв. км, де ефективна еквівалентна доза опромінення людини може перевищити 1,0 мЗв (0,1 бер) за рік понад дозу, яку вона одержувала у доаварійний період.
Захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв’язання пов’язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території регулюється Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Норми даного закону визначають порядок та умови проживання і трудової діяльності населення на території радіоактивного забруднення, надання компенсацій та пільг, захист прав дітей потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснення доплат, особам які працюють у зоні відчуження, або перебувають у відряджені на території радіоактивного забруднення, надання щорічних відпусток особам, які працюють в зоні відчуження, або перебувають у відрядженні на території радіоактивного забруднення.
Отримати статус особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть: 1) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; 2) потерпілі від Чорнобильської катастрофи, 3) громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт; 4) громадяни, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих.
Дізнатись більше про соціальний захист осіб, які потерпіли в наслідок Чорнобильської катастрофи ви можете ознайомившись з матеріалами «Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Компенсації та пільги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що розміщені на довідково-інформаційній платформі правових консультацій «WikiLegalAid».
Окрім цього, громадян було проінформовано про те, що з метою підготовки до відкриття ринку землі Урядом було запроваджено проект «Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», співвиконавцем якого є система безоплатної правової допомоги.
Після проведених заходів було здійснено прийом місцевого населення. За отриманням правової допомоги звернулось дев’ять осіб, яким було надано десять вичерпних консультацій у сфері земельного, пенсійного, житлового, спадкового, адміністративного права та соціального забезпечення.

Було проведено робочі зустрічі з старостами Дніпровського та Мньовського старостинських округів Валентиною Деркач і Наталією Музикою.

Директором Чернігівського місцевого центру з надання БВПД та головою Михайло-Коцюбинської ОТГ Ніною Ворох було підписано меморандум про співпрацю між Місцевим центром і Михайло-Коцюбинською ОТГ.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео