Омріяний гаджет не вартий зруйнованої дружби

Омріяний гаджет не вартий зруйнованої дружби
312355 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вибір першої професії та навчального закладу припадає на непростий період життя підлітків. Нерідко випускники шкіл не знають на кого вони хочуть вчитися, яку професію обрати та ким стати у майбутньому. Вибір дійсно складний та важливий. Питання майбутньої професії особливо гостро стоїть після школи, адже це пора визначення себе у дорослому житті.

Але у Володимира все складалось інакше. Закінчення 11 класу відкривало перед хлопцем нові горизонти, попереду у нього було безліч нових випробувань та відкриттів, бо вже давно він вирішив, що хоче отримати професію військового.

Ріс Володимир у багатодітній родині, тому, починаючи з 14 років, працював на будівництві, аби допомогти родині та мати вільні кишенькові гроші. Саме тому він не мав вдосталь вільного часу для підготовки до вступу до обраного навчального закладу.

Хлопець і уявити не міг, як може змінитися його майбутнє після зустрічі з друзями у кафе. Дехто зі старших товаришів вживав алкогольні напої та втратив пильність. Володимир, побачивши на столі телефон, про який сам мріяв та на який збирав кошти, тяжко працюючи не втримався та викрав його, скориставшись станом товариша.

Та довго користуватись гаджетом він не зміг. За скоєну крадіжку його чекало покарання у вигляді виправних робіт на строк до двох років, або арешту на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років. Ну і звісно про кар’єру військового можна забути.

Але, враховуючи що Володимир вчинив кримінальне правопорушення вперше, визнав свою вину, ювенальний прокурор запропонував йому участь у Програмі відновлення для неповнолітніх, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення. Звісно хлопець з батьками скористались такою можливістю, та й потерпілий товариш не хотів руйнувати долю підлітку.

Тож заяви Володимира, його матері та потерпілого Івана про участь у проекті були направлені прокуратурою до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях, на базі якого реалізується запропонована Програма.

Регіональний центр призначив адвоката-медіатора, який, провівши індивідуальні конфіденційні зустрічі зі сторонам, розповів їм про переваги участі у програмі, виявив потреби потерпілого хлопця та неповнолітнього, аби примирення пройшло успішно.

Іван прагнув, щоб Володимир відвідував заняття з психологом, адже імпульсивні вчинки, притаманні хлопцю, в подальшому житті стануть на заваді реалізації задуманих цілей. Та й Володимир з мамою виявили щире бажання поспілкуватись з фахівцем, який допоможе йому з’ясувати причини такого вчинку та уникнути їх надалі. Адвокатом-медіатором було проведено спільну зустріч (медіацію), на якій Іван попросив Володимира віддати йому 700 гривен за ремонт телефона, який довелось провести після повернення гаджета його власнику, що Володимир разом з мамою відразу й зробити. Відшкодування матеріальної шкоди та заняття з психологом були прописані в Угоді про застосування програми відновлення, яку сторони підписали під час медіації.

Іван з Володимиром примирились, відчуття спокою та захищеності відновлені, зараз їх дружбі нічого не загрожує.

Під час подальшого спілкування з Володимиром психолог та соціальний працівник виявили, що хлопець не має уявлення що саме передбачає омріяна ним спеціальність. Тож проведені зустрічі дали змогу хлопцеві краще зрозуміти себе, свої бажання, розставити пріоритети та визначити навички, яких не вистачає для отримання професії мрії.

На початку червня відбулось судове засідання, на якому враховуючи результати участі Володимира в програмі відновлення (визнання факту вчинення кримінального правопорушення, примирення з потерпілим, повернення телефону, заняття з психологом, відшкодування матеріальної шкоди) його було звільнено від кримінальної відповідальності. Та Володимир й надалі відвідує заняття з психологом, адже на них він зміг краще зрозуміти себе та змінити власний світогляд та відношення до оточуючих.

Теги: відновне правосуддя,Правова допомога, Генеральна прокуратура України,неповнолітні

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео