Коли руйнується життя підлітка – допоможе відновне правосуддя

Коли руйнується життя підлітка – допоможе відновне правосуддя
215032 ПЕРЕГЛЯДІВ

У батьків для розлучення можуть бути вагомі причини, але у дітей воно вибиває ґрунт з-під ніг. Щоб для дитини розлучення не стало катастрофою на все життя, дорослі повинні пам'ятати: вони залишаються батьками.

Для Антона розлучення батьків стало психологічною травмою. Мати всю свою  увагу приділяла новій родині. Коли хлопцеві виповнилось 11 років її позбавили батьківських прав. Чотири роки Антон перебував в дитячому будинку, звідки його забрав батько, та налагодити стосунки їм було вкрай важко. Відсутність виховання призвела до того, що хлопець почав тікати з дому, почав жебракувати та проживати на вулиці. Довірливі відносини склались у Антона зі шкільною подругою Катериною та її матір’ю, тож хлопець став частим гостем у їхньому будинку.

Коли з проблемами зіштовхнулась Катерина, Антон підтримував її маму, допомагав жінці по господарству. Та одного разу він не виправдав довіри та здійснив дуже необачний вчинок – викрав телефон і втік. Не збираючись повертатись до батька хлопець й далі жив на вулиці, де його  й затримала поліція.

Дізнавшись про можливість участі у проекті «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» хлопець та його батько одразу погодились, адже кримінальне  правопорушення Антон вчинив вперше, та й потерпіла відразу надала згоду. Антону було дуже соромно перед родиною подруги, участь у проекті дала можливість  вибачитись, примиритись, відновити втрачену довіру. Отримавши з прокуратури згоду на участь у проекті від хлопця, його батька та потерпілої жінки Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях було призначено адвоката-медіатора та досягнуто домовленостей з психологом про зустріч з хлопцем для складання психологічного портрету.

Враховуючи складні стосунки в родині Антон перебував в центрі соціально-психологічної реабілітації для дітей. 

Антон проявляв хвилювання та жаль з приводу скоєного правопорушення, був стурбований тим, що засмучує рідних, особливо бабусю, - розповіла психолог після зустрічі з ним.

Медіація відбулась в приміщенні Регіонального центру. Спілкування сторін було дуже емоційним, потерпіла була розчарована необачним вчинком хлопця, але прагнула допомогти йому виправити ситуацію, та й Антон вибачився й запропонував в подальшому допомогу по господарству, що й було відображено в угоді про застосування Програми. Крім того батько хлопця повністю відшкодував вартість викраденого телефона. Тож хлопець примирився з потерпілою жінкою та продовжив заняття з психологом, який розповів що після проходження курсу корекційно-розвиваючої програми та комплексу занять на зниження емоційної тривожності у Антона змінився його психологічний стан, усвідомлення себе в соціумі та головне – покращились відносини з батьком.

 

 

 

Теги: безоплатна правова допомога,відновне правосуддя, викрадення телефону, допомога підліткам

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео