На який термін потрібна згода на виїзд дитини за кордон і чи завжди вона потрібна?

На який термін потрібна згода на виїзд дитини за кордон і чи завжди вона потрібна?
276703 ПЕРЕГЛЯДІВ

Нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачів) або одного з них є обов’язковою для перетину державного кордону неповнолітніми громадянами, які не досягли віку 16 років.


 • Якщо дитина виїжджає з країни в супроводі одного з батьків (усиновлювача), потрібна нотаріально посвідчена згода іншого з батьків.
  Якщо ж дитина виїжджає з України в супроводі інших осіб, які досягли 18-річного віку - нотаріально посвідчена згода обох батьків (усиновлювачів).

  Згода батьків на тимчасовий виїзд дитини за кордон оформлюється у вигляді заяви, справжність підпису(ів) на якій має бути засвідчена нотаріально.

  У заяві обов’язково зазначаються прізвище, ім’я, по батькові батьків (усиновлювачів), прізвище, ім’я, по батькові та дата народження дитини (дітей), держава прямування, часовий проміжок перебування у цій державі.

  Крім того, в заяві може бути вказана особа, яка несе відповідальність за життя і здоров’я дитини, та виступає гарантом її повернення до України.

  Якщо дитина виїжджає у супроводі представника авіакомпанії необхідно вказати його дані та назву авіакомпанії.

  Отже, для належного оформлення згоди на тимчасовий виїзд дитини за кордон батькам (усиновлювачам) необхідно звернутися до нотаріуса/дипломатичного представництва/консульської установи із:
  - оригіналами паспортів;
  - реєстраційними номерами облікових карток платників податків;
  - свідоцтвом про народження дитини.

  Без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків дозволяється виїзд дитини за кордон:
  - якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини;
  - якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України або перебування такого громадянина на постійному консульському обліку, що підтверджується довідкою про перебування на консульському обліку;
  - у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
  свідоцтва про смерть другого з батьків;
  рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
  рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
  рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
  довідки з відділу ДРАЦС про народження дитини, що підтверджує виїзд дитини за кордон у супроводі одинокої матері;
  довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці;
  свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України;
  у разі тимчасового виїзду з України на строк до одного місяця під час пред’явлення рішення суду або органу опіки та піклування або їх копій, засвідчених нотаріально чи органом, який їх видав, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною або який уповноважив на це нотаріально посвідченою згодою інших осіб;
  у разі тимчасового виїзду з України на строк до одного місяця та більше дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі захворювання, за наявності заборгованості по аліментах понад три місяці (необхідно пред’явити довідку, видану органом державної виконавчої служби/приватним виконавцем та документ, виданий лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку та за формою, встановленими МОЗ).

  Виїзд з України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за наявності:
  - нотаріально посвідченої згоди керівника цього закладу та у супроводі уповноваженої ним особи (для дітей, які проживають (перебувають) у закладах охорони здоров'я, навчальному або іншому дитячому закладі);
  - оригіналу договору про влаштування дитини до прийомної сім'ї або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі прийомних батьків або одного з них (для дітей, які влаштовані на виховання та спільне проживання до прийомної сім'ї);
  - оригіналу договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі батьків-вихователів або одного з них (для дітей, які влаштовані на виховання та спільне проживання до дитячого будинку сімейного типу);
  - оригіналу рішення/розпорядження про встановлення опіки (піклування) або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі опікуна або піклувальника (для дітей, які перебувають під опікою, піклуванням за рішенням органів опіки та піклування);
  - рішення суду про встановлення опіки (піклування) або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі опікуна або піклувальника (для дітей, які перебувають під опікою, піклуванням за рішенням суду);
  - оригіналу зазначеного договору, посвідченого підписом уповноваженої особи відповідної місцевої держадміністрації або міської (за винятком міст районного значення) ради, скріпленим гербовою печаткою, або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі патронатного вихователя (для дітей, які відповідно до договору про патронат передані органом опіки і піклування на виховання в сім'ю іншої особи (патронатного вихователя) до досягнення дитиною повноліття).

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео