Жертва булінгу ледь не потрапила за грати, побивши кривдника. Врятувало відновне правосуддя

Жертва булінгу ледь не потрапила за грати, побивши кривдника. Врятувало відновне правосуддя
389502 ПЕРЕГЛЯДІВ

         Зараз все частіше ми чуємо про цькування однолітками один одного, фізичне, психічне чи економічне насильство, тобто буллінг. Його жертвами стають підлітки, які чимось відрізняються від інших – зовнішністю, успішністю у навчанні, матеріальним благополуччям родини. Саме це сталося і з Іваном.

Закінчивши 9 клас, хлопець вирішив вступити до Оріхівського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету, мріючи стати інженером. Та інші учні почали насміхатись над зовнішністю хлопця, вигадували образливі клички, поширювали різноманітні плітки, що негативно сказалось на психологічному здоров’ї Івана. Постійне знущання призвело до заниження самооцінки у хлопця, замкнутості та  небажанню спілкуватись з іншими. Іван навіть покинув навчання у коледжі та повернувся на навчання до школи. Та ситуацію це не змінило, в школі знущання продовжились.

Вкотре почувши образи від інших учнів у свою сторону, Іван не зміг стримати образу та неприязнь та наніс агресору удар ногою в обличчя, та продовжив побиття, не в змозі зупинити власний гнів. Іван наніс іншому підлітку тілесні ушкодження, за які міг отримати покарання у вигляді штрафу до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або громадських робіт на строк до 200 годин, або виправних робіт на строк до 1 року.

         Та Іван продемонстрував розуміння та глибоке усвідомлення власного проступку, вибачився перед потерпілим та його батьками. Враховуючи те, що Іван визнав власну провину, вчинив кримінальне правопорушення вперше та потерпілий хлопець з батьками надали згоду на участь у програмі відновлення для неповнолітніх, тож підліток став учасником проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

Отримавши заяви від прокуратури, Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях було призначено посередника, який під час конфіденційних зустрічей в Оріхівському бюро правової допомоги розповів учасникам  про переваги участі в проекті.

Результатом медіації стало підписання медіаційної угоди, яка передбачала відшкодування коштів на лікування потерпілого підлітка в розмірі 8 тисяч гривень. Батьки Івана в повному обсязі компенсували витрати на лікування, підлітки примирились та вирішили забути старі образи. Адже і потерпілий хлопець відчув, що означає бути жертвою.

Рішенням Оріхівського районного суду Івана звільнено від кримінальної відповідальності, тож він має змогу продовжити навчання і навіть хоче повернутися до коледжу для отримання омріяної професії. 

Теги: відновне правосуддя,безоплатна правова допомога,булінг, жертва булінгу, допомога підліткам

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео