Спростували необґрунтовану заборгованість за електроенерію на суму більше ніж 50 000 гривень

Спростували необґрунтовану заборгованість за електроенерію на суму більше ніж 50 000 гривень
314137 ПЕРЕГЛЯДІВ

У 2015 році під час кампанії по заміні старих лічильників, через поломку автовишки, новий кабель від лічильника до стовбура опори не натягнули. Кабель скрутили та поклали на горищі. З того часу так ніхто нічого не зробив. Щомісяця до Миколи Олександровича приходили оглядати лічильника та перевіряли дотримання мною ПРРЕЕ, однак жодних порушень не було виявлено. У квітні 2019 року до чоловіка завітали представники енергопостачальної компанії для перевірки показників лічильника, за результатами перевірки, представники нарахувати борг за  порушення правил споживання електроенергії  у сумі понад                                         50 000  гривень.

Микола Олександрович – пенсіонер, має невелику пенсію, однак завжди вчасно сплачує комунальні послуги. У квітні 2019 року до нього завітали представники енергопостачальної компанії аби перевірити показники лічильника. Однак, під час перевірки представниками енергопостачальної компанії   встановили порушення, а саме самовільне підключення електроустановок до електромережі з порушенням правил системи обліку (підключення фазного та нульового дроту в обхід приладу обліку). За результатами перевірки було складено акт про порушення ПРРЕЕ. Микола Олександрович не погодився з зазначеними порушеннями та відмовився його підписувати.

Через декілька днів чоловік отримав протокол засідання комісії  енергопостачальної компанії, йому нараховано заборгованість за необліковану електричну енергію у сумі 54 811,11 гривні. Сума є непідйомною для чоловіка, сам він не мав змоги вирішити це питання. Згодом отримав позов про стягнення заборгованості згідно акту про порушення від енергопостачальної компанії.

Тому звернувся за допомогою до Костянтинівського бюро правової допомоги Краматорського місцевого центру. За справу взялась фахівчиня Марина Янинович. Дохід Миколи Олександровича складається лише з пенсії, яка не перевищує 3708 гривень в місяць, тому має право на безоплатну правову допомогу.

Ознайомившись з документами та обставинами справи, юристка  встановила ряд порушень стосовно вимог до складення акту та порядку його розгляду комісією. Фахівчиня узгодила правову позицію та підготувала зустрічний позов про захист прав споживачів, визнання дій енергопостачальної компанії незаконними та стягнення моральної шкоди на користь клієнта. Рішенням Костянтинівського міськрайоного суду було скасовано акт про порушення ПРРЕЕ. Енергопостачальна компанія не погодилась з рішенням Костянтинівського міськрайоного суду та подала апеляційну скаргу. Рішенням Донецького апеляційного суду від 18.05.2021 року апеляційну заяву енергопостачальної організації залишено без розгляду.

 Коментар Марини Янинович

Споживання електроенергії та відносини між постачальником та споживачем регулюються правилами роздрібного ринку електроенергії.

При складанні акту про порушення, представники енергопостачальної компанії повинні були дотримуватись вимог пункту 8.2.5 ПРРЕЕ, які діяли на момент складання акту. Тобто, у разі відмови споживача підписувати акт про порушення, в ньому робиться запис про відмову. Для того, щоб такий акт вважався дійсним, в обов’язковому порядку, він повинен бути підписаний двома незацікавленими особами (представниками ОСББ, ОМС, іншими споживачами тощо) за умови посвідчення цих осіб. Акт на який посилалась енергопостачальна компанія, був підписаний лише представниками цієї ж компанії. 

Пунктом 8.2.6. ПРРЕЕ встановлено, що під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії та повинен бути повідомлений  належним чином.

Засідання комісії відбулось через два дні після виявлення  порушення та складання акту,  Микола Олександрович про засідання комісії  не був повідомлений належним чином.

Нарахування заборгованості за електричну енергію, яка не обліковувалась внаслідок порушення споживачем правил користування електричної енергії на момент складання акту здійснювалась на підставі Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією (далі – Методика). Пунктом 3.1 Методики визначено, що Методика застосовується на підставі акту про порушення. Тобто, відповідно до п. 8.2.5 ПРРЕЕ вищезазначений акт вважається недійсним, оскільки складений з недотриманням вимог ПРРЕЕ, тому нарахування заборгованості за необліковану електричну енергію у сумі  54 811,11 гривні є необґрунтованим і не може бути застосована відносно Миколи Олександровича.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео