Виїзне консультування та правопросвітництво із земельних питань за участі волонтера системи БПД

Виїзне консультування та правопросвітництво із земельних питань за участі волонтера системи БПД
176913 ПЕРЕГЛЯДІВ

В рамках реалізації проєкту "Програма "Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство" та з метою підвищення правової обізнаності громадян у сфері земельних правовідносин, керівником Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергієм Брусом за участі волонтера системи БПД Максима Журби здійснено виїзне консультування жителів Лукашівського старостинського округу та проведено інформаційну лекцію для землевласників та землекористувачів з питань зміни цільового призначення земельної ділянки.

«Земельні питання завжди були і залишаються доволі актуальними для населення, адже майже у кожного жителя сільської місцевості виникають питання щодо оренди, продажу, оформлення/переоформлення документів на земельну ділянку, зміни її цільового призначення», - зазначив волонтер системи БПД Максим Журба.

Землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії:

а) сільськогосподарського призначення;

б) житлової та громадської забудови;

в) природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення;                                                                   

г) оздоровчого призначення;

ґ) рекреаційного призначення;

д) історико-культурного призначення;

е) лісогосподарського призначення;

є) водного фонду;

ж) промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Сергій Брус повідомив: «Відповідно до чинного законодавства України, земельна ділянка має свій унікальний код – кадастровий номер, який після присвоєння не змінюється. Але, цільове призначення земельної ділянки власник може змінити. Для цього необхідно виконати певний алгоритм дій, щоб в майбутньому не виникало підстав для визнання реєстрації зміни цільового призначення земельної ділянки не дійсною».

Етап 1: розроблення документації із землеустрою.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (крім земельних ділянок державної або комунальної власності), цільове призначення якої змінюється, розробляється на замовлення власника земельної ділянки без надання дозволу органу виконавчої влади, місцевого самоврядування.

Етап 2: затвердження місцевою радою проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у зміні цільового призначення земельної ділянки або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

Етап 3: внесення відомостей до Державного земельного кадастру.

Внесення до земельного кадастру відомостей про зміну цільового призначення земельної ділянки здійснюється безоплатно, а інформація про нове цільове призначення земельної ділянки передається автоматично з Державного земельного кадастру до Реєстру речових прав на нерухоме майно.

Важливо! У разі зміни цільового призначення земельної ділянки несільськогосподарського призначення з віднесенням такої земельної ділянки до категорії земель сільськогосподарського призначення, власником якої є особа, яка відповідно до положень Земельного кодексу України не може набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, така земельна ділянка підлягає відчуженню протягом одного року з дня внесення до Державного земельного кадастру відомостей про змінене цільове призначення земельної ділянки.

Зміна цільового призначення земель сільськогосподарського та лісогосподарського призначення здійснюється за умови відшкодування власником земельної ділянки (а для земель державної та комунальної власності - користувачем) втрат сільськогосподарського, лісогосподарського виробництва.

Після правопросвітницького заходу в приміщенні будинку культури діяв консультаційний пункт, під час якого всі бажаючі отримали правові консультації із земельних та інших правових питань.

З метою подальшого інформаційного супроводу серед присутніх поширено тематичні буклети та плакати системи безоплатної правової допомоги з земельних питань.

Теги: Черкаси,Золотоноша,земельні питання,земельні консультації,безоплатна правова допомога

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео