Цікаві факти про реєстрацію шлюбу

Цікаві факти про реєстрацію шлюбу
352857 ПЕРЕГЛЯДІВ

Пропонуємо Вашій увазі цікаві факти про реєстрацію шлюбу.

ФАКТ 1

Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя.

Релігійний обряд шлюбу також не є підставою для виникнення у жінки та чоловіка прав та обов’язків подружжя.

Як бачимо, закон дає перевагу і захищає тих осіб, які одружені офіційно.

ФАКТ 2

Шлюбний вік для жінок та чоловіків однаковий – 18 років.

Проте, у виняткових випадках, допускається одруження до настання шлюбного віку.

Так, особа, яка досягла 16 років, може звернутися до суду з заявою про надання права на шлюб.

Якщо буде встановлено, що це відповідає інтересам неповнолітнього, то виноситься рішення, яке надає йому це право.

Зверніть увагу!

Рішенням суду особі надається право на укладення шлюбу не загалом, а саме з конкретною особою, яка чітко зазначається у рішенні суду.

Це означає, що, одержавши право на шлюб з певною особою, не можна зареєструвати шлюб з іншою.

ФАКТ 3

Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до БУДЬ-ЯКОГО державного органу реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором.

ФАКТ 4

Не можуть бути у шлюбі між собою:

- особи, які є родичами прямої лінії споріднення;

- рідні брат і сестра, які мають одного або обох спільних батьків;

- двоюрідні брат та сестра, рідні тітка, дядько та племінник, племінниця.

- усиновлювач та усиновлена ним дитина (шлюб між ними може бути зареєстровано лише в разі скасування усиновлення).

Також за рішенням суду може бути надане право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною, а також між дітьми, які були усиновлені ним);

- особи, які вже перебувають у шлюбі (жінка та чоловік мають право на повторний шлюб лише після припинення попереднього шлюбу).

ФАКТ 5

Реєстрації шлюбу передують заручини.

Зарученими вважаються особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу.

Наші працівники допоможуть Вам зробити подачу заяви для реєстрації шлюбу ще одним неповторним моментом у вашому житті.

Детальніше за посиланням: https://kyivobljust.gov.ua/.../posluga-zaruchini-u...

Із факту заручин випливають певні права і обов’язки.

Тож після подання заяви слід розуміти, що шлюб уже не за горами, і вчитися будувати спільні відносини.

Перш за все, закон надає юридичну силу народній мудрості «обіцяти – не означає одружуватись».

Заручини не створюють обов’язку вступу в шлюб.

При цьому, закон встановлює окремі обмеження для тих, хто розриває заручини.

Так, особа, що відмовилась від шлюбу, зобов’язана відшкодувати другій стороні затрати, які були нею понесені у зв’язку з приготуванням до реєстрації шлюбу та весілля.

Але слід пам’ятати, що такі затрати не підлягають відшкодуванню, якщо відмова від шлюбу була викликана протиправною, аморальною поведінкою нареченої, нареченого, прихованням нею, ним обставин, які мають для того, хто відмовився від шлюбу, істотне значення (тяжка хвороба, наявність дитини, судимість тощо).

Весільну обручку, що була подарована до весілля, до речі, також можна повернути, в разі необхідності, у судовому порядку.

ФАКТ 6

Шлюб реєструється у приміщенні державного органу реєстрації актів цивільного стану.

Однак, українським законодавством започатковано практику реєстрації шлюбу у різноманітних місцях (хоч на повітряних кулях).

Тож, за заявою наречених реєстрація шлюбу в урочистій обстановці може бути проведена в будь-якому іншому місці.

ФАКТ 7

Під час реєстрації шлюбу прізвища наречених можуть бути змінені, а можуть, залишитись незмінними.

Наречена, наречений мають право приєднати до свого прізвища прізвище нареченого, нареченої.

Якщо вони обоє бажають мати подвійне прізвище, за їхньою згодою визначається, з якого прізвища воно буде починатись.

Складання більше двох прізвищ не допускається, якщо інше не випливає зі звичаю національної меншини, до якої належить наречена і (або) наречений.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео