Адвокат системи БПД у Верховному Суді домігся зменшення засудженому строку позбавлення волі з 8 до 2 років

Адвокат системи БПД у Верховному Суді домігся зменшення засудженому строку позбавлення волі з 8 до 2 років
358829 ПЕРЕГЛЯДІВ

Інколи в житті трапляються випадки коли доводиться приймати імпульсивні, швидкі та необдумані рішення, які подекуди призводять до негативних наслідків. Саме така ситуація трапилася з паном Дмитром. Одного разу його товариш та сусід Павло запросив до свого помешкання друзів. Дмитро залишився вдома, зайнявшись власними справами. Пізно ввечері він почув галас у підїзді будинку та крики його сусіда Павла про допомогу. Дмитро швидко кинувся на поміч товаришу, взявши з собою ножа для можливої оборони, адже не розумів, що відбувається за дверима квартири. Вийшовши з квартири побачив бійку між Павлом та іншим чоловіком. Дмитро відразу кинувся на захист товариша, завдавши незнайомцю три удари ножем, чим спричинив тяжкі тілесні ушкодження.

За напад на іншу особу органами поліції було відкрито кримінальну справу.  В подальшому Соснівський районний суд м.Черкаси визнав Дмитра винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 115 КК (незакінчений замах на вбивство), та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на строк 8 років. Також суд частково задовольнив цивільний позов потерпілого до Дмитра та стягнув 100 000 грн. для відшкодування моральної шкоди та близько 11 000 грн. для відшкодування матеріальної шкоди потерпілому.

На вирок місцевого суду було подано апеляційну скаргу, однак, ухвалою Черкаського апеляційного суду вирок суду першої інстанції залишено без змін. Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду ухвалу апеляційного суду скасував і призначив новий розгляд кримінального провадження в суді апеляційної інстанції.

Кропивницький апеляційний суд  вирок Соснівського районного суду м.  Черкаси змінив в частині кваліфікації дій засудженого. Дмитра визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 121 КК (умисне тяжке тілесне ушкодження), та призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк 7 років. У решті вирок місцевого суду залишено без змін.

Не погоджуючись з рішеннями судів попередніх інстанцій пан Дмитро звернувся за правовою допомогою до Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області, який призначив адвоката Марину Левченко.

 Дослідивши матеріали справи захисниця підготувала та подала до суду касаційну скаргу на вирок Соснівського районного суду м. Черкаси та ухвалу Кропивницького апеляційного суду.

У касаційній скарзі адвокат посилалася на невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та просила оскаржувані судові рішення скасувати в частині призначеного покарання і призначити Дмитру  позбавлення волі на строк не більше 5 років із застосуванням ст.75 КК (звільнення від відбування покарання з випробуванням).

Щодо обґрунтування касаційних вимог адвокат Марина Левченко стверджувала: «Під час призначення покарання суд не врахував, що засуджений уже відбув покарання за інший особливо тяжкий злочин, став на шлях виправлення, вів здоровий спосіб життя та не вживав алкоголю, а тому суди неправильно застосували положення Кримінального кодексу України щодо обставин, які обтяжують покарання. До того ж поведінка Дмитра була спрямована на захист його товариша та припинення протиправних дій потерпілого. Отже, призначене покарання є надто суворим».

Також у скарзі адвокат поставила під сумнів правильність вирішення цивільного позову у справі. Захисниця зазначила, що питання щодо цивільного позову місцевий суд вирішував з урахуванням вчинення Дмитром особливо тяжкого злочину, однак, внаслідок зміни правової кваліфікації дій засудженого на тяжкий злочин апеляційний суд необґрунтовано залишив без змін вирок місцевого суду в частині вирішення цивільного позову.

Марина Левченко наголосила, що місцевий суд також не врахував ступеня вини потерпілого, перебування його у стані алкогольного сп`яніння, а суд апеляційної інстанції не вирішив питання про розумність та співмірність стягнутої моральної шкоди. Тому просила скасувати судові рішення в частині цивільного позову і призначити новий розгляд у суді першої інстанції в порядку цивільного судочинства.

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду заслухавши доводи адвоката, дослідивши обставини справи, вирішив касаційну скаргу захисниці Марини Левченко  задовольнити частково. Вирок Соснівського районного суду м. Черкаси та ухвалу Кропивницького апеляційного суду було змінено, перекваліфіковано дії Дмитра з ч. 1 ст. 121 КК на ст. 124 КК (умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, вчинене у разі перевищення меж необхідної оборони) та призначено покарання за цей злочин у вигляді 2 років позбавлення волі. Дмитра Касаційний кримінальний суд  звільнив з-під варти у зв`язку з відбуттям покарання.

Оскаржувані судові рішення в частині вирішення цивільного позову Касаційний кримінальний суд скасував і направив на новий розгляд у суд першої інстанції в порядку цивільного судочинства.

Завдяки професійним діям, правильній позиції захисту адвоката системи БПД Черкащини Марини Левченко вдалося відстояти право клієнта на справедливий судовий розгляд та звільнити засудженого з-під варти.

Справа № 712/7762/18

Теги: Черкаси,безоплатна правова допомога,успішна справа,захист у кримінальному провадженні

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео