Купівля/ продаж авто за довіреністю. Ризики, які підстерігають

Купівля/ продаж авто за довіреністю. Ризики, які підстерігають
405449 ПЕРЕГЛЯДІВ

Придбання автомобіля – радісна подія для кожної людини. Та інколи, щоб заощадити кошти, покупець може придбати машину, яка була в користуванні, по так званій генеральній довіреності. А потім передати її в подальше користування своїм рідним чи близьким, чи продати.

То які є підводні камені під час придбання автівки по довіреності чи передачі її у користування іншій особі.

 Що ж таке довіреність  ?

Юридично право власності на придбаний автомобіль є лише у особи за якою у встановленому порядку зареєстровано транспортний засіб. Щоб ним  могли користуватися інші особи, раніше потрібно було видавати довіреність на право керування автомобілем. Наразі довіреність на керування транспортним засобом в Україні не є обов’язковим. Якщо власник передає свій транспортний засіб у користування іншій особі, вона повинна мати лише технічний паспорт на автомобіль та страховий поліс. Генеральна довіреність все ще користується попитом під час придбання автомобіля, так як це заощаджує час та кошти на оформлення транспортного засобу.

Генеральна довіреність — це письмово зафіксована згода законного власника транспортного засобу, яка дає право іншій людині не лише користуватися машиною (керувати транспортом і виконувати інші дії, пов'язані із щоденним використанням цього майна), але й представництво інтересів власника в різних установах.

У довіреності можна вказати такі права на:

  • керування автомобілем;
  • одержання, подачу документів, пов'язаних із транспортом, а також можливість ставити підпис за необхідності;
  • подачу заяв від імені власника;
  • представлення інтересів власника в сервісних центрах МВС України, страховій компанії, у СТО й інших установах;
  • вибір стоянки;
  • представлення інтересів власника в судових інстанціях;
  • купівлю-продаж транспортного засобу.

 Ризики, які підстерігають під час купівлі/продажу авто за довіреністю:

Неприємні «сюрпризи» можуть чекати як довірителя, так і особу, яка купує транспортний засіб. Треба пам’ятати, що в будь-якому випадку до моменту оформлення автомобіля на іншу особу власником вважатиметься саме довіритель. Так наприклад постанови по справам про адміністративні правопорушення за адміністративні правопорушення зафіксовані в автоматичному режимі (перевищення дозволеної швидкості руху, порушення правил стоянки, тощо) будуть виноситись саме щодо власника транспортного засобу. 

Що ж може чекати нового «власника», який купує машину? По-перше, довіритель може в односторонньому порядку  відкликати генеральну довіреність. У такому випадку набувач позбавляється всіх прав на транспортний засіб і зобов’язаний повернути його власнику. У разі, якщо власник за довіреністю не повертає авто, то транспортний засіб подають у розшук. А у разі смерті власника автомобіля, визнання його недієздатним, обмеження цивільної дієздатності, право на володіння транспортним засобом переходить до його спадкоємців, опікунів, піклувальників. Тобто дія довіреності припиняється і треба буде повернути машину.

До того ж, справжній власник автомобіля, тобто «продавець», може передати його у заставу; на такий автомобіль може бути накладено арешт або здійснено стягнення; автомобіль може бути конфісковано за дії і зобов’язання реального власника.

Якщо ви захочете продати автомобіль за довіреністю, то видати нову довіреність ви маєте право тільки на термін, що залишився до закінчення первинної довіреності.

 Протягом якого часу довіреність вважається дійсною?

Доцільно звернути увагу на термін дії довіреності. Якщо строк, на який видана довіреність, спливає, цей документ втрачає юридичну силу. Для отримання права на користування та розпорядження автомобілем «покупцю» необхідно отримати нову довіреність від юридичного власника.

 Оформлення генеральної довіреності

Якщо ж, зваживши всі за та проти, Ви все ж вирішили придбати авто по генеральній довіреності, то слід пам’ятати, що генеральна довіреність вважається дійсною тільки після посвідчення її нотаріусом.

У документі повинні бути вказані такі дані:

• номер і серія внутрішнього паспорта громадянина України або реєстраційний номер ID-карти власника авто;

• номер і серія внутрішнього паспорта громадянина України або реєстраційний номер ID-карти людини, на якого оформляється довіреність;

• інформація про транспортний засіб: реєстраційний номер, VIN-код авто, номер його мотора, кузова, дані свідоцтва про реєстрацію;

• список операцій, які довірена особа може проводити з ТЗ.

 

 

 

 

 

 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео