#Запитували_відповідаємо. Як здійснюється прийняття спадщини?

#Запитували_відповідаємо. Як здійснюється прийняття спадщини?
200423 ПЕРЕГЛЯДІВ
 
Згідно з частиною першою статті 1268 Цивільного кодексу України (далі — ЦК) спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або неприйняти її.
Згідно з частиною першою статті 1269 ЦК спадкоємець, який бажає прийнятиспадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій
особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до частини другої статті 1269 ЦК заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Згідно з частиною першою статті 1272 ЦК якщо спадкоємець протягом шести місяців, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Частиною другою статті 1272 ЦК передбачено, що за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в
сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщин (частина третя статті 1272 ЦК).
Відповідно до частини другої статті 1268 ЦК спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців (стаття 1270 ЦК), він не заявив про
відмову від неї.
Згідно з частиною першою статті 1273 ЦК спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК (шість місяців). Заява про відмову від прийняття спадщини
подається нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
 
 
 
 
Вы, Наталия Семихат, Вера Свиридова и ещё 13
 
 
Поделились: 11
 
Нравится
 
 
 
Комментировать
 
 
Поделиться
 
 
Згідно з частиною першою статті 1268 Цивільного кодексу України (далі — ЦК) спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або неприйняти її.
Згідно з частиною першою статті 1269 ЦК спадкоємець, який бажає прийнятиспадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій
особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до частини другої статті 1269 ЦК заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Згідно з частиною першою статті 1272 ЦК якщо спадкоємець протягом шести місяців, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Частиною другою статті 1272 ЦК передбачено, що за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в
сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщин (частина третя статті 1272 ЦК).
Відповідно до частини другої статті 1268 ЦК спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців (стаття 1270 ЦК), він не заявив про
відмову від неї.
Згідно з частиною першою статті 1273 ЦК спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК (шість місяців). Заява про відмову від прийняття спадщини
подається нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
 
 
 
Вы, Наталия Семихат, Вера Свиридова и ещё 13
 
 
Поделились: 11
 
Нравится
 
 
 
Комментировать
 
 
Поделиться
 
 
Мої відео