Як підтримати себе, коли переживаєте стрес!

Як підтримати себе, коли переживаєте стрес!
328392 ПЕРЕГЛЯДІВ
Торік головним словом та найбільш вживаним у світі було визначено слово «пермакриза».
Перманентна або постійна криза — це відчуття життя в небезпеці й невизначеності протягом тривалого часу, зокрема під час війни, політичної нестабільності тощо.
Для України це поняття й досі не втрачає актуальності.
У таких ситуаціях закликаємо, не залишитися наодинці зі своїм болем. Підтримувати інших, аби переживання людини не відкинули її за бар’єр активного життя. Говорити про свої відчуття, бо вони – важливі.
Сьогодні це не просто слова, а необхідність, бо через повномасштабне вторгнення росії кожен з нас по-своєму переживає стрес.
Ось деякі поради, які можуть допомогти вам впоратися зі стресом. Оберіть з них найбільш зручні для себе та намагайтеся дотримуватися їх якомога частіше.
Якщо не виходить виконати щось сьогодні, будьте терпимі до себе – спробуйте іншим разом.
Дотримуйтеся інформаційної гігієни: залишайтеся в курсі достовірної інформації, однак навчіться відпочивати від постійного потоку новин.
Добре харчуйтеся, достатньо спіть.
Робіть фізичні вправи, ходіть на прогулянки чи танцюйте.
Займайтеся тим, що приносить насолоду, або ж знаходьте важливе та цінне у кожному дні (наприклад, малюйте, співайте, читайте, моліться, робіть щось руками).
Знаходьте принаймні п’ять хвилин на день, щоб поговорити про свої відчуття з близькою людиною.
Поговоріть з керівником чи колегою про ваш стан і те, як ви почуваєтесь на роботі.
Встановіть щоденний розпорядок дня та дотримуйтесь його.
Уникайте вживання психоактивних речовин – алкоголю, наркотиків, кофеїну чи нікотину. Вони спричиняють погіршення настрою, тривожність, проблеми зі сном та навіть агресію.
Наприкінці кожного дня складайте короткий список (письмово чи подумки) речей, за які ви вдячні, або справ, які зробили: «Я допомогла своїм добрим ставленням тому, хто був пригнічений», «Я вдячний моїм друзям за підтримку».
Будьте реалістами. Навчіться відділяти те, що ви можете контролювати, від того, що перебуває поза вашим контролем. В цьому допомагають кола контролю. Тут ви зможете прочитати про це більше.
Слухайте музику чи радіо.
Спробуйте вправи для розслаблення та оберіть дієві для вас. Це може бути, наприклад, правильне повільне дихання, фізичні вправи (розтяжка, йога, танці), прогресивна м’язова релаксація тощо.

 

На основі посібника «Базові навички турботи про себе та інших»
Мої відео