ЯК ОТРИМАТИ СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ ЗА КОРДОНОМ

ЯК ОТРИМАТИ СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ ЗА КОРДОНОМ
299775 ПЕРЕГЛЯДІВ
Українські діти, які народжуються за кордоном, автоматично отримують українське громадянство, якщо хоча б один із батьків є громадянином України
Щоб отримати свідоцтво про народження дитини за кордоном, необхідно звернутися до дипломатичної установи або консульства України в країні, де народилася дитина. Там проводиться і визначення походження дитини і присвоєнням прізвища, імені та по батькові.
 
Як відбувається реєстрація народження?
1. Письмова або усна заява батьків чи одного з них надається до дипломатичного представництва або консульської установи України за місцем народження дитини або за місцем проживання батьків.
2. У разі неспроможності батьків реєстрація дитини може проводитися її родичами.
3. Після заяви батьків дитини або інших осіб консул проводить реєстрацію народження дитини з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.
 
Які документи слід пред’явити консулу для реєстрації?
1. Документ медичного закладу про народження дитини або довідку від лікаря, який надавав допомогу при пологах.
2. Паспорт або інші документи, що посвідчують особи батьків (одного з батьків).
3. Документ, який є підставою для внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства тощо).
 
Протягом якого строку слід подати заяву про реєстрацію?
Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов’язані подати не пізніше 1 місяця з дня народження дитини.
 
Важливо!!! Реєстрація народження, а також видача свідоцтва про реєстрацію цього акта цивільного стану проводиться без стягнення консульського збору.
Мої відео