Мінекономіки розробляють стратегію, яка усуне перешкоди збоку держави для ведення бізнесу

Мінекономіки розробляють стратегію, яка усуне перешкоди збоку держави для ведення бізнесу
300134 ПЕРЕГЛЯДІВ

5 квітня відбулись консультації із представниками Обласних військових адміністрацій у межах розробки Стратегії відновлення малого та середнього підприємництва до 2027 року. Вона відповідає основним запитам бізнесу та усуне перешкоди з боку держави для ведення бізнесу.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Розробкою Стратегії спільно займаються Міністерство економіки України, Міністерство цифрової трансформації та Офіс з розвитку підприємництва та експорту. Цей документ розробляється у рамках проєкту Good Governance Fund «Ревіталізація бізнес-клімату в Україні», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатори проєкту — Abt Britain та Київська Школа Економіки.

Міністерство економіки України презентувало проєкт Стратегії МСП під час заходу. Зокрема,  заступник Міністра Олексій Соболев розповів про перебіг розробки документа та його доопрацювання. 

«Стратегія відповідає основним запитам бізнесу та направлена на забезпечення системної підтримки та розвитку МСП, усунення перешкод з боку держави для ведення бізнесу та створення належних умов для його сталого розвитку. Стратегія узгоджена з усіма національними стратегічними документами та спирається на реформи, передбачені в Плані України. Ми цінуємо внесок місцевої влади у забезпечення економічної стабільності та переконані, що спільними зусиллями зможемо відновити економіку України та залучити інвестиції», – розповів заступник очільниці Мінекономіки.

Головна мета документа — розв'язати нагальні проблеми малого та середнього бізнесу в Україні. Зокрема, таких, як доступ до фінансування, перебої з логістикою,  зниження купівельної спроможності та нестача кваліфікованих кадрів. 

А якщо у довгостроковій перспективі, то мета впровадження Стратегії є зростання та цифрова трансформація МСП, інтеграція малих та середніх підприємств у європейський ринок, підвищення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу відповідно до стандартів ЄС.

«Міжнародні рейтинги відмічають прогрес України в розвитку підприємництва. Спільно з партнерами продовжуємо роботу в цьому напрямі та долучаємо до обговорення Стратегії МСП представників ОВА. Залучення регіональних представників допоможе врахувати особливості бізнес-клімату на місцях і виклики, з якими стикаються місцеві підприємці. Водночас ми зможемо адаптувати Стратегію до місцевих потреб, що є важливим для сталого розвитку всіх регіонів країни», — сказала Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції. 

Своєю чергою директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту Андрій Ремізов розповів, що «активна співпраця з обласними військовими адміністраціями надає більшого розуміння локального контексту проблем, потреб та перешкод з якими стикається бізнес у регіонах. Врахування пропозицій ОВА при розробці Стратегії дозволить створити більш сприятливе середовище для розвитку малого та середнього підприємництва на регіональному рівні, а також напрацювати більш реалістичний та ефективний план відновлення економіки країни в цілому».

Ба більше, ухвалення цього документа є однією із вимог Європейської комісії (Звіту Європейської комісії щодо України в межах розширення ЄС).

Після урахування наданих пропозицій та зауважень проєкт Стратегії передадуть  на розгляд Кабінету Міністрів України. А вже 11 та 12 червня 2024 року урядовці представлять його на Міжнародній конференції з питань відновлення України (URC) в Берліні, яка об’єднає лідерів урядів низки країн, міжнародних організацій, бізнесу та громадянського суспільства. 

Мої відео