5 важливих фактів про корпоративний договір

5 важливих фактів про корпоративний договір
34863 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

Одним із найпоширеніших видів організаційно-правової форми власності є товариство з обмеженою відповідальністю. 17 червня 2018 року набув чинності Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон про ТОВ), яким визначено правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю (далі – товариство), порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов’язки учасників.

Щоб уникнути корпоративних воєн і не втратити компанію, важливо прописати процедуру врегулювання питань в інтересах усіх учасників товариства та самої компанії до виникнення першого конфлікту.

Корпоративний договір – це документ, за яким учасники товариства домовляються взаємодіяти один із одним, а також із товариством у певний спосіб. Поряд зі Статутом товариства такий договір встановлює правила для засновників (учасників). І якщо Статут товариства є публічним документом, то корпоративний договір – це конфіденційний документ.

5 важливих фактів про корпоративний договір:

- Корпоративний договір можуть підписати всі учасники компанії або окремі партнери. Тобто при наявності трьох учасників договір можуть підписати двоє з них.

- Закон не обмежує обсяг таких домовленостей. Договір може бути на одну сторінку, або на сто – все залежить виключно від кількості питань, які Ви плануєте врегулювати, та їх деталізації.

- Це може бути один договір або декілька. Це важлива умова, коли декілька ТОВ не пов’язані між собою, але мають однакових власників. Такі договори можуть узгодити відносини між цілими групами компаній, що доволі зручно.

- Корпоративний договір є конфіденційним. Цим він відрізняється від статуту товариства. Положення договору відомі тільки учасникам.

- Ви самі визначаєте в корпоративному договорі, буде він строковим чи безстроковим.

Основними ознаками корпоративного договору є безвідплатність та письмова форма.

Коли корпоративний договір вважається недійсним?

Умова про оплату або інше зустрічне відшкодування та форма призводять до недійсності корпоративного договору. Законодавець свідомо заборонив укладення оплатних корпоративних договорів із метою запобігання комерційних підкупів, рейдерських захоплень, недобросовісних поглинань корпоративних прав міноритарних учасників. Також корпоративний договір буде вважатись недійсним у разі, якщо ним встановлюється обов’язок учасників забезпечити голосування згідно з вказівками органів управління товариства та якщо договір, укладений стороною корпоративного договору на порушення такого договору, у випадку коли інша сторона за договором знала або мала знати про таке порушення.

Положення корпоративного договору є конфіденційними, а учасникам/засновникам заборонено розголошувати повністю або в окремій частині зміст договору будь-яким третім особам, які не є стороною корпоративного договору.

Проте слід зазначити, що обмеження конфіденційності не стосуються корпоративних договорів, де стороною є держава, територіальна громада, державні або комунальні підприємства чи юридичні особи, у статутному капіталі якої 25 і більше відсотків прямо або опосередковано належить державі або територіальній громаді. Такі договори публікуються на сайті відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування протягом 10 днів з моменту його укладення.

 

Теги: договір, бізнес, Київ, юстиція, право, корпоративні права

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео