Як отримати кешбек від продавців за неоформлений чек?

Як отримати кешбек від продавців за неоформлений чек?
34642 ПЕРЕГЛЯДІВ

Незалежно від професії, національності чи інших ознак, усі ми є споживачами послуг та товарів. Проте часто буває, що наші права як споживачів порушуються. Порушенням прав може бути, наприклад, невідображення у чеку всіх позицій придбаних товарів чи невідображення чека на сервері податкової.

У 2020 році на підприємців та споживачів чекають значні новації, у тому числі будуть діяти нові норми щодо видачі касових чеків. Відтак, Законом України №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» передбачені нові норми щодо застосування РРО (Реєстратор розрахункових операцій – пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг).

Відшкодування кешбеку буде можливе лише після завершення перевірки та стягнення санкцій з продавця і якщо сума у чеку складатиме від 850 грн.

Тобто з 1 жовтня 2020 року покупці, сплативши за товар чи послугу більше 850 грн, зможуть оскаржувати видані їм із порушеннями чеки.

Основною відмінністю товарного чека від фіскального є спосіб його формування. Фіскальний чек реєструється РРО, а товарний чек заповнюється вручну. 
Крім того, фіскальний чек в обов’язковому порядку повинен бути виданий покупцю, а товарний чек видається за вимогою.

Обов’язкові реквізити фіскального касового чека зазначені в п. 3.2. Положення №614:

· 1 рядок – назва господарської одиниці: таку назву має бути зазначено в дозволі на розміщення господарської одиниці (договорі оренди, іншому документі на право власності або користування нею).

·  2 рядок – адреса господарської одиниці: адресу господарської одиниці записують у дозволі на розміщення господарської одиниці (договорі оренди, іншому документі на право власності або користування нею).

·  3 рядок – індивідуальний податковий номер платника ПДВ. Його вказують, якщо СПД зареєстрований як платник ПДВ. Одночасно перед номером друкуються великі літери «ПН».

·  4 рядок – ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО.

· 5 рядок – кількість товару (послуги), знак множення і вартість придбаного товару (отриманої послуги).

· 6 рядок – найменування товару (послуги), вартість конкретної одиниці товару (послуги), літерне позначення ставки ПДВ праворуч від вартості.

· 7 рядок – позначення кожної форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками) і сума коштів за кожною з форм оплати.

· 8 рядок – напис «СУМА» або «УСЬОГО» та загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком.

· 9 рядок – якщо СПД – платник ПДВ, то в чеку окремим рядком вказують напис великими літерами «ПДВ», літерне позначення ставки ПДВ, розмір у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма товарами. Цей рядок повторюють стільки, скільки податкових груп за різними ставками ПДВ. Відповідно до п. 3.5 Положення № 614 її можна і не друкувати за групами, де сума ПДВ дорівнює нулю.

· 10 рядок – порядковий номер касового чека, дата (дд. мм. рр.) і час (година/хвилина) проведення розрахункової операції.

· 11 рядок – великі літери «ФН» фіскальний номер РРО.

· 12 рядок – напис «ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК» та логотип виробника.

Поскаржитись на порушення можливо лише через Електронний кабінет платника податків https://cabinet.sfs.gov.ua/, використовуючи при цьому кваліфікований електронний підпис для ідентифікації покупця.

Які дані потрібно вказати у скарзі?

  • прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера і мають відмітку у паспорті), номер засобу зв'язку;
  • дата придбання товарів (робіт, послуг), що є предметом скарги;
  • найменування та вартість придбаних товарів (робіт, послуг), найменування та/або податковий номер продавця, адреса господарської одиниці продавця, а якщо зазначені реквізити продавця неможливо встановити – адреса місця придбання товарів; у разі придбання за допомогою мережі інтернет – зазначення інтернет-сайту;
  • перелік документів, отриманих від продавця разом із придбаним товаром (роботою, послугою);
  • інформація про отриманий у паперовій та/або електронній формі від продавця розрахунковий документ;
  • номер банківського рахунку покупця, на який може бути зарахована компенсація.

До скарги обов'язково додаються електронні копії документів або копії документів, виготовлені шляхом сканування отриманих покупцем від продавця товарів (робіт, послуг) разом із придбаним товаром (роботою, послугою), про які зазначається в скарзі.

Нагадаємо, Уряд скасував норму обов'язкового ведення книги відгуків і пропозицій.

Відповідну постанову № 168 було прийнято на урядовому засіданні 6 березня 2019 року.

Книгу відгуків і пропозицій на виробництвах, у торгівлі та закладах громадського харчування запроваджено ще за радянських часів для захисту прав споживачів. У ній фіксувалися факти порушення прав споживачів, рекомендації та відгуки.

Наразі залишається можливість звернутись на цілодобову «гарячу лінію» Держспоживслужби за телефонами: 044 364 77 80 або 050 230 04 28.

Знайте свої права та вміло їх захищайте!

 

Теги: кешбек, підприємці, право, юстиція, фіскальний чек, податки

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео