Сила приватних «майданчиків» оцінювання нерухомості у ФДМ перебільшена, - експерти

Сила приватних «майданчиків» оцінювання нерухомості у ФДМ перебільшена, - експерти
229356 ПЕРЕГЛЯДІВ

В ефірі соціально-політичного ток-шоу «Лінія захисту» на телеканалі D1 разом із гостями передачі обговорювали ситуацію навколо двох зареєстрованих законопроєктів - №2047 та №2047-1. Обидва вносять зміни до Податкового кодексу в частині оцінки об’єктів нерухомості. Але протирічать один одному.

Ще до середини 2018-го року, до правок екс-нардепа ВР від Дніпропетровського регіону Максима Курячого, оцінювачів у зв’язці з Фондом Держмайна у будь-яких операціях з нерухомістю взагалі ніхто не контролював. Так і з’явились електронні майданчики нібито з контролюючою функцією. Та по факту…

 «Система майданчиків спочатку створювалась з єдиною метою – контролювати звіти із заниженою оцінкою. Фонд держмайна каже, що так воно і є. В реальності – занадто багато прикладів заниженої оцінки вартості. Тобто у житті приклад електронних майданчиків не працює, - запевняє експерт Prozorro Денис Баранець. - Теоретично, якщо допустити незалежних гравців, які будуть між собою конкурувати, то мені незрозуміло, за рахунок чого вони будуть конкурувати. Проте їхня функція на сьогодні - просто перенаправляти інформацію. Тобто оцінювачі раніше завантажували документи у державну базу, а тепер вони повинні це робити через майданчики. То в чому сенс цих майданчиків?»

Після появи у вересні 2019 року двох протилежних один одному законопроєктів в експертному суспільстві пішли дискусії. А ряд нардепів від «Слуги народу» звинуватили у взятті хабара та відправили на поліграф. Проте градус напруги не зменшується. Оцінювачі виступають проти електронних майданчиків. Проте підтримують функціонування модуля фонду, який дозволяє оскаржувати рішення системи у Фонді Держмайна, якщо вона не пропустила їхню оцінку. 

«Проєкт 2047 передбачає, що електронних майданчиків не буде, - каже член представництва експертної ради Українського товариства оцінювачів в області Валерій Головін. - Оцінювачі будуть вносити дані в електронний реєстр, як це було раніше, але буде модуль, про який ми довго і всюди говорили. Саме він і буде перевіряти відповідність оцінки ринковій вартості. Тобто законопроєкт прибирає посередників у вигляді приватних майданчиків. Які мали б не допускати занижену вартість, але сьогодні все одно є можливість за окрему ціну занижувати вартість».

 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео