Прокуратура підозрює трьох високопосадовців міськради Дніпра в розкраданні 16 млн грн

Прокуратура підозрює трьох високопосадовців міськради Дніпра в розкраданні 16 млн грн
257904 ПЕРЕГЛЯДІВ

Біглецю Михайлу Лисенку та його заступнику Олексію Самілику підозру вручили заочно. І тільки заступниця директора Департаменту благоустрою та інфраструктури міськради Дніпра Анна Москаленко отримала її на робочому місці. Всіх трьох підозрюють в афері з виготовленням паспортів вулиць Дніпра. Про це стало відомо прес-конференції у Дніпропетровській обласній прокуратурі. 

Схема наступна: Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпра замовляє ТОВ “Інтербуд транс 1” паспортизацію 78 вулиць Дніпра, під’їздів до Нового та Усть-Самарського мостів. Роботи не виконують, а беруть стару технічну документацію, виготовлену раніше, та чиновники закривають на це очі.

“Паспорти зроблені нормальні, і ми їх прийняли та передали в КП УРЕА. І старих паспортів не було, можливо, 60-х років”, — розповідав телеканалу D1 ще на початку вересня заступник директора Департаменту благоустрою та інфраструктури міськради Дніпра Олексій Самілик.

Та прокуратура області спільно з СБУ з’ясували: насправді роботу виконували два київські інженери. Вони написали 30 сторінок введення в паспорт і 30 сторінок висновків. І отримали за це 400 тис грн готівкою. Без жодних договорів.

У тендерній документації виконавцем робіт зазначена фіктивна фірма Андрія Вічина. 22-річний мешканець Донецька є власником та директором компанії “Інтербуд Транс 1”. У соцмережах Андрій Вічин фігурує у формі бойовика.

Олексія Самілика не збентежив навіть той факт, що в тендерній документації написана прописка Андрія Вічина — м. Донецьк: “Я не кадровик і не готовий це коментувати. А Андрія Вічина я жодного разу не бачив”.

І тут Олексій Самілик, дійсно, не збрехав. Андрій Вічин ані договір про надання послуг, ані акти виконаних робіт підписати просто не міг. Адже прокуратура встановила — на територію підконтрольну Україні він не в’їжджав. 

“Один з директорів живе і не виїжджав з Донецької народної республіки. Другий — постійно мешкає і працює в Туреччині, — говорить начальник відділу прокуратури Дніпропетровської області Максим Березюк. — На жаль, у нас немає зразків почерку Андрія Вічина. Тому складно провести графологічну експертизу, хто взагалі підписував сфабриковані документи”.

А з боку міськради Дніпра акти здачі-приймання техпаспортів підписав заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко. Вони дозволили зняти майже 17 мільйонів гривень з рахунків держказначейства, вивести гроші в тінь та привласнити.

Трьом фігурантам цієї справи, за словами слідчих, загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі. Звісно, якщо двох із них знайдуть. А поки вирішують, яким буде запобіжний захід для заступника директора департаменту благоустрою та інфраструктури Анни Москаленко, якій вручили підозру просто на робочому місці. Слідчі вимагатимуть, щоб для початку чиновницю відсторонили від виконання посадових обов’язків.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео