Реконструювати аеропорт у Дніпрі допомагатиме харківський бізнесмен Ярославський

Реконструювати аеропорт у Дніпрі допомагатиме харківський бізнесмен Ярославський
118203 ПЕРЕГЛЯДІВ

Реконструкцію міжнародного аеропорту Дніпра фінасуватимуть у форматі приватно-державного партнерства. Новий очільник Дніпропетровщини Олександр Бондаренко зазначив, що держава побудує злітно-посадкову смугу. Будівництво терміналів та реконструкцію будівлі аеропорту пообіцяв взяти на себе харківський бізнесмен Олександр Ярославський, який неодноразово анонсував готовність включитися в проєкт в якості приватного інвестора.

Це стало відомо під час брифінгу в облдержадміністрації.

У держбюджеті-2020 на фінансування програми «Проєктування і будівництво Міжнародного аеропорту «Дніпро» планують  передбачити 1 млрд грн.

Нагадаємо, проєкт модернізації Міжнародного аеропорту «Дніпро» презентували  президенту Володимиру Зеленському в липні 2019 року. Найбільш оптимальним визнали будівництво сучасної злітно-посадкової смуги на місці старої.  За проєктом, смугу подовжать до 3,2 км, обладнають також новий перон, руліжні доріжки, термінали, інфраструктуру. Орієнтовна вартість реконструкції – 2,9 млрд грн.

Міжнародний аеропорт «Дніпро» розташований за 13,5 км від центру. Призначений для цілодобового перевезення пасажирів і вантажів, обслуговування авіаційної техніки. Його площа – 1,2 млн квадратних метрів. У 2018 році летовище відсвяткувало 75-річчя.

Олександр Ярославський – власник і президент групи DCH. У рамках підготовки Харкова до Євро-2012 він інвестував в будівництво Міжнародного аеропорту «Харків» майже $100 млн. Кошти спрямували на будівництво двох нових терміналів, реконструкцію історичної будівлі терміналу та на благоустрій території. 2 жовтня 2019 року харківський аеропорт зустрів мільйонного пасажира.

 

Мої відео