Доларове піке: як падіння “бакса” позначилося на добробуті українців

Доларове піке: як падіння “бакса” позначилося на добробуті українців
201187 ПЕРЕГЛЯДІВ

Різке падіння валютного курсу сколихнуло українців. Якщо на початку літа в обмінних пунктах люди бачили 26 грн за долар, то 30 вересня іноземна валюта впала до своєї рекордної позначки за останні 3 роки – 24 грн 8 коп. за курсом НБУ.

Першими різку зміну курсу валюти відчули на собі працівники IT-сектору. Їх ставка у валюті залишилась незмінною, а от у гривні – це тепер інші гроші.

“Кілька місяці тому я отримував на 4 тисячі гривень більше. А дивлюся на ціни в магазині, на заправці – вони не знижуються. Тобто ти витрачаєш за місяць стільки ж, як і раніше, але в сумі грошей менше”, – розповів IT-спеціаліст Владислав Усенко.

Непереливки й тим, хто планує купівлю нерухомості. Гривня зміцніла, а разом з нею піднялась і вартість квадратного метра.

“Зараз вартість квадратного метра у Дніпрі у найвіддаленішому районі у забудовника розпочинається від 11 тисяч гривень за квадратний метр, а до падіння долара ціна стартувала з 9800”, - пояснив  керівник відділення спілки спеціалістів з нерухомості у Дніпропетровській області Сергій Лагутенко.

Вторинний ринок встояв, а ось ціни на оренду теж почали коливатися: тепер орендодавці починають брати платню в національній валюті, замість іноземної.

Не варто сподіватися й на здешевлення закордонних подорожей. За словами керівниці туристичної агенції Тетяни Шелемби, туроператори швидко реагують на зміну курсу й підлаштовують до нього ціну на путівку.

“Якщо курс валюти впав, у туроператора також знижується, проте вартість путівки збільшується. Виходить, що загальна вартість у національній валюті залишається незмінною”,- зазначила Тетяна.

Причину всіх цих процесів фінансові експерти вбачають у вливанні коштів у викуп облігацій державного займу нерезидентами України. Плюс – вибори.

А от щодо подальшої долі національної валюти, то тут думки різняться. Одні переконані, гривня міцнішатиме до кінця року, інші стверджують, долар “візьме своє” й стане ще вищим, ніж до падіння.

Тим часом, після рекордних 24,08 за долар 30 вересня, вже 1-го жовтня “бакс” почав рости. Нині в пунктах обміну валюту вже продають за 25,30.

 

 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео