УКРАЇНА ІНФОРМ

Кіберполіція затримала жінку, яка обкрадала банківські рахунки

Кіберполіція затримала жінку, яка обкрадала банківські рахунки
61446 ПЕРЕГЛЯДІВ

За допомогою дублікатів SIM-карт злочинці знімали кошти з банківських карток українців. Номери, які використовували шахраї були прив’язані до рахунків. Співробітникам кіберполіції разом зі службою безпеки банку вдалося встановити, що до складу злочинної групи входило чотири мешканці Кривого Рогу.

 

Аби отримати копію SIM-карти зловмисники шукали інформацію в соціальних мережах своїх жертв. Це могли бути дати народження, номери телефонів, близькі контакти, ім’я та прізвища. Так вони деактивували номер, а потім відновлювали їх у сервісних центрах мобільних операторів.

Використовуючи фінансові номери та персональні дані шахраї отримували доступ до системи віддаленого керування рахунками. Бази даних з номерами вони купували на закритих форумах у мережі.

Попередня сума збитків 1,5 мільйони гривень. Більшу частину крадії програли в інтернет-казино та на спортивних ставках.

Правоохоронці встановили, що організувала злочинне угруповання 40-річна жінка. Їй та її помічнику вже оголосили про підозру та обрали міру запобіжного заходу, арешт з можливістю внесення застави.

Задля зручності координації зловмисники орендували офіс у Кривому Розі. Пізніше співробітники поліції провели там та в автомобілях і помешканнях підозрюваних кілька обшуків. Вони вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, більше тисячі дублікатів SIM-карток, близько сотні банківських карток, зброю та чорнові записи.

Подію кваліфікували за частиною 4 статті 185 кримінального кодексу України, крадіжка. Наразі вирішується питання про оголошення підозри іншим учасникам групи.

Читайте також: Невідоме угруповання замінувало чотири ЗМІ Дніпра

При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів в Інтернеті відкриті для пошукових систем гіперпосилання не нижче першого абзацу на «ukraine-inform.com» — обов’язкові, крім того, цитування перекладів матеріалів іноземних ЗМІ можливе лише за умови гіперпосилання на сайт ukraine-inform.com та на сайт іноземного ЗМІ. Цитування і використання матеріалів у офлайн-медіа, мобільних додатках, SmartTV можливе лише з письмової згоди "ukraine-inform.com". Матеріали з позначкою «Реклама» або з дисклеймером: “Матеріал розміщено згідно з частиною 3 статті 9 Закону України “Про рекламу” № 270/96-ВР від 03.07.1996 та Закону України “Про медіа” № 2849-IX від 31.03.2023 та на підставі Договору/рахунка.

Суб’єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа – R40-05955

Суб’єкт в сфері медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра – ідентифікатор медіа - R10-01993

Текст і зображення на цій сторінці опубліковано на умовах Creative Commons із зазначенням авторства 4.0 міжнародна.

Мої відео