100 років – за 100 хвилин: безкоштовні курси лекцій істориків, мистецтво- та літературознавців

100 років – за 100 хвилин: безкоштовні курси лекцій істориків, мистецтво- та літературознавців
117630 ПЕРЕГЛЯДІВ

Платформа Wisecow відкрила доступ до низки науково-популярних лекцій, поділених на 10 відеороликів. За 100 хвилин можна дізнатися про історію світової моди, фотографії, української літератури, мистецтва та новітньої української історії.

Про історію фотографії розповідає доцентка кафедри кінотелеоператорства Київського національного університету театру, кіно та телебачення ім. Карпенка-Карого Вікторія Мироненко. Починає свою першу лекцію зі створення камери-обскура та дагеротипів. За її словами, перші зображення часто називали містичними і зберігали як сімейну реліквію, оскільки дагеротипи створювались в одиничному екземплярі.

Вікторія Мироненко показує на реальних прикладах, як в 19 столітті у фотосалонах робили дагеротипи померлих родичів, а батьки фотографувалися із померлими дітьми, щоб залишити згадку про них. Далі переходить до вдалих спроб перенесення портретів на паперові носії і створення перших фотокамер. І завершує мистецтвознавчиня свій цикл лекцій розповіддю про світлини американського фотографа Генрі Каллохана, що у другій половині ХХ століття експериментував з ліричними сюжетами, стріт-світлинами та репортажним фото, а також із кольором, фактурами та колажами.

Згадує й про те, що сучасна фотографія працює не стільки з формою, як із пошуком сенсу або вичерпного висловлювання на якусь тему… Деталі — за посиланням.

Цикл лекцій «100 років української історії за 100 хвилин» читає завідувач відділу новітньої історії НАН України Георгій Касьянов. Він критично оцінює тенденцію переписування історії в межах національного нарративу та критикує історичні схеми Михайла Грушевського.

Про 100 років світової моди розповідає фешн-оглядачка Vogue Тетяна Соловей. І починає із секретного циркуляру поліцейської префектури Парижа про заборону жінкам носити штани. Його ввели у 1800 році, а скасували лише в 2013-му. Ось чому смокінг Ів Сен-Лорана колись вважався революційним.

Історію українського мистецтва за 100 хвилин аналізує кураторка «Українського Арсеналу» Аліса Ложкіна.

Переглянути безкоштовні лекції можна на сайті wisecow.com.ua.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео