В Україні збільшено розмір аліментів

В Україні збільшено розмір аліментів
26832 ПЕРЕГЛЯДІВ


З 1 липня 2020 року підвищено мінімальний гарантований розмір аліментів.


До 1 грудня 2020 року ця сума становитиме:
• для дітей віком до 6 років – 929,50 грн;
• для дітей віком від 6 до 18 років – 1159,00 грн.


Відповідно до Сімейного кодексу України, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.


«Ці показники слід враховувати, якщо із зарплати працівників потрібно утримувати аліменти не в твердій грошовій сумі, а в прив'язці до прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку», - розповіла очільниця державної виконавчої служби Київщини Марина Прилуцька.

Також вона додала, що як і раніше, максимальний розмір аліментів становить 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. Згідно з ч. 5 ст. 183 Сімейного кодексу той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.


Майте на увазі, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 189 від 22.02.2006 року, діти, які не отримують аліменти, мають право на державну допомогу. Відтак, державні аліменти призначаються в разі, якщо:
 рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується;
 один з батьків визнаний в установленому порядку недієздатним або знаходиться на строковій військовій службі;
 один з батьків перебуває під арештом, слідством, в місцях позбавлення волі або на примусовому лікуванні;
 місце проживання (перебування) батька або матері не встановлено.

Зауважимо, що тимчасова державна допомога призначається виключно дитині, яка не досягла 18 років.
Для призначення даної держдопомоги необхідно подати такий пакет документів:
 копія свідоцтва про народження дитини
 заява за формою, затвердженою Мінсоцполітики
 декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї)
Інформація про склад сім’ї заявника зазначається в декларації.

Крім того, в залежності від підстав, на яких призначається допомога, додатково необхідно подати до районного управління праці та соціального захисту населення такі документи:
 рішення суду (виконавчий лист) про стягнення аліментів
 довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів на протязі 6 місяців, що передують зверненню
 довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження
 довідка про перебування батька (матері) на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі або на строковій військовій службі
 довідка про визнання другого з батьків недієздатним
 повідомлення МВС про те, що місце перебування аліментщика не встановлено

Грошова допомога призначається кожні 6 місяців, починаючи з місяця, в якому подано повний пакет документів.

Наголошуємо, що законодавством України не передбачена виплата допомоги по несплаті аліментів на дитину, яка перебуває під опікою або піклуванням, оскільки таким дітям може бути надана одноіменна допомога. Діти, які перебувають на повному державному утриманні, можуть отримувати державні аліменти, якщо під час літніх канікул перебувають вдома. Допомога призначається за повні місяці такого перебування на підставі довідки установи (закладу) про те, що дитина в цей час не перебувала на повному держзабезпеченні.


Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео