Відсутність житла, засобів для існування та роботи - такі проблеми найчастіше штовхають колишніх в’

Відсутність житла, засобів для існування та роботи  - такі проблеми найчастіше штовхають колишніх в’
195031 ПЕРЕГЛЯДІВ

"Відсутність житла, засобів для існування та роботи - такі проблеми найчастіше штовхають колишніх в’язнів на повторні злочини..."

Про це стверджують в Центрі пробації, спираючись на результати останніх досліджень.Найбільш поширеними проблемами, з якими довелося стикнутися колишнім засудженим, є наступні: житлові (15%); відсутність засобів для існування на перший час (13%); працевлаштування (12%); незнання того, куди можна звернутись за реальною допомогою (10%); інші побутові проблеми (8%); негативне ставлення оточуючих, нездатність до адаптації до нових умов життя, отримання документів, реєстрація, відновлення родинних стосунків (по 6%); негативне ставлення рідних (4%); медична допомога (3%); освіта (2%). Більшість з них залишається невирішеною навіть через рік-два після звільнення.

Момент звільнення засудженого має досить важливе значення для нього, оскільки він стикається з рядом проблем, які самотужки вирішити не просто. Саме тому, на допомогу приходить служба пенітенціарної пробації, яка допомагає особі, що звільняється від відбування покарання у виді обмеження волі чи позбавлення волі на певний строк. Така допомога полягає у належному «поверненні» такої особи до соціуму після тривалої чи короткострокової ізоляції від суспільства.

«Утворення пенітенціарної пробації це, насамперед, запровадження якісно нових підходів до виправлення не лише осіб, які засуджені до альтернативних видів покарання, а й засуджених, які утримуються у місцях позбавлення або обмеження волі, з метою подальшої їх адаптації у суспільство» - зазначають у Центрі пробації.

Охоплюючи ряд функцій, уповноважені органи з питань пробації сприяють засудженим, які готуються до звільнення у визначенні намірів щодо місця проживання після звільнення, сприяють в працевлаштуванні працездатним особам, залучають до роботи з влаштування до спеціалізованих установ для звільнених осіб, інших установ (закладів) соціальної підтримки (догляду), закладів для бездомних осіб, закладів соціального обслуговування, сприяють в наданні соціальних послуг. Тобто створюється більш ефективна система соціальної підтримки звільнених осіб.

Прес-служба

ДУ "Центр пробації"

[email protected]

(098) 088 36 22

Теги: пенітенціарна пробація, пробація, злочин, засуджений, соціальна реабілітація
Мої відео