Як тепер українці купуватимуть долари? Нові правила пояснив Національний банк України

Як тепер українці купуватимуть долари? Нові правила пояснив Національний банк України
14193 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вже декілька років в Україні намагаються лібералізувати ринок валюти. Цього року вирішили розширити права споживачів ще більше, ніж це було того року. А сьогодні Національний банк України вирішив розповісти, на що тепер мають право українці та як вони купуватимуть валюту у 2021. Частину вимог може запросити навіть банк. Це все робиться для того, щоб полегшити та пришвидшити функціонування банківської системи. Аби скористуватись всіма привілеями, які надає банк необхідно розуміти наступне.

По-перше, коли ви купуєте долари на суму до 400 тисяч гривень, варто пам’ятати, що в законі чітко не прописано те, що банк обов’язково повинен брати паспорт клієнта і лише після цього продавати йому валюту. Проте кожен банк самостійно визначається з політикою власного функціонування. Тож, якщо в умовах банку вказано, що для моніторингу операцій клієнта він використовуватиме паспортні данні, то ви зобов’язані надати йому всі необхідні документи. У разі вашої відмови надавати інформацію, банк може відмовити вам у наданні необхідних коштів.

Якщо ви хочете придбати валюту з метою позичити її іноземцеві, то такі операції банк повинен дозволити провести. Проте в такому разі резидент і його обслуговуючий банк повинні керуватися нормами чинних правил. Звісно, правила користування банком намагаються спростити, проте це робитимуть лише так, щоб ваші фінанси перебували у безпеці та під надійним захистом.

У разі необхідності проведення оплати авансу для закупівлі чогось з-за кордону ви також можете купувати іноземну валюту. Національний банк України не забороняє проводити такі операції, тим паче для імпорту товарів. Тож юридичні особи та фізичні особи-підприємці можуть дозволити собі купувати необхідну кількість іноземної валюти для закупівлі товарів.

Також Національний банк України повідомив, що фізичним особам дозволяється інвестувати за кордон через іноземного брокера. Проте на такі операції існує певний ліміт грошей. Ви не можете віддати на інвестування більше, ніж 100 тисяч євро за календарний рік. Також існує заборона інвестувати в деякі країни, проте з цим переліком вас може познайомити ваш банк.

Максимально за день можна придбати валюти не більше, ніж на суму 400 тисяч євро. За кордон ви маєте право вивозити не більше, ніж 10 тисяч євро. Якщо вам необхідно вивезти більшу суму грошей, то варто принести до банку всі документи, які засвідчуватимуть походження вашого особистого доходу.

Нацбанк сподівається, що тепер українці стануть більш свідомими стосовно керування власним бюджетом. Також вони переконані, що полегшення закупівлі валюти на ринку сприятиме пришвидшеному розвиткові економіки країни. За останніми показниками аналітики зробили висновки, що нам необхідно буде ще три-чотири роки для того, щоб оговтатись від кризи, спричиненої пандемією. Тож чекаємо на повну стабілізацію. Але вчені переконані, що вже цього року ми зможемо почати оговтуватись від наслідків хвороби.
Автор: redactor.newsukraine

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео