УКРАЇНА ІНФОРМ

Скільки тепер в Україні коштуватиме борщ?

Скільки тепер в Україні коштуватиме борщ?
9948 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вчені провели аналіз вартості продуктів на українських ринках. Як виявилось, багато продуктів із повсякденного користування українців стали набагато дорожчими. Державна служба статистики запевнила, що яйця та борщ тепер будуть не такими дешевими, як ми звикли. Тож скільки тепер коштуватиме український борщ?

Перше, що зауважили статисти, це те, що ціна на яйця у порівнянні з груднем 2020 року зросла на 17,6% – до 32,3 гривні за десяток. Тож тепер поласувати яєчнею зранку буде не так дешево, як раніше, переконані аналітики. Проте наш народ не звик до того, щоб снідати лише яйцями, тож сильних проблем це не завдасть. А от є продукти, без яких ми просто не можемо, адже вже звикли їсти їх у повсякденному житті.

За даними аналітиків, український борщ подорожчав відчутно. Адже за даними статистів буряк, за місяць подорожчав на 18,7% – зараз він коштує 6,4 гривні за кілограм. Разом з буряком подорожчали також картопля – на 9,8%, до 11,1 грн./кг, цибуля – на 8,4%, до 5,6 грн./кг, білокачанна капуста – на 4,4%, до 5 грн./кг. Звісно, це не економічні зміни, вони скоріше сезонні. Таке відбувається із року в рік, через те, що зараз зі складів починають продавати останні запаси, які збирали протягом минулого року. А от вже через кілька місяців ми з вами вже ласуватимемо свіжими овочами. Проте цього року січневий мороз також вплинув на зріст цін. Адже з урожаєм можуть бути певні проблеми, запевнили в відділі.

Минулого місяця ми стикнулися із проблемою подорожчання хлібу. За останніми даними, минулого місяця він подорожчав від 2,7% (пшеничний, з борошна першого ґатунку) до 4,2% (житній і пшенично-житній). Саме пшеничне борошно виросло в ціні на 3,8% – до 13,2 грн./кг. Також в січні подорожчали ще й певні молочні продукти. Але вже скоро настане тепла пора, і ми зможемо спокійно купувати все за трохи нижчими цінами переконані аналітики.

При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів в Інтернеті відкриті для пошукових систем гіперпосилання не нижче першого абзацу на «ukraine-inform.com» — обов’язкові, крім того, цитування перекладів матеріалів іноземних ЗМІ можливе лише за умови гіперпосилання на сайт ukraine-inform.com та на сайт іноземного ЗМІ. Цитування і використання матеріалів у офлайн-медіа, мобільних додатках, SmartTV можливе лише з письмової згоди "ukraine-inform.com". Матеріали з позначкою «Реклама» або з дисклеймером: “Матеріал розміщено згідно з частиною 3 статті 9 Закону України “Про рекламу” № 270/96-ВР від 03.07.1996 та Закону України “Про медіа” № 2849-IX від 31.03.2023 та на підставі Договору/рахунка.

Суб’єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа – R40-05955

Суб’єкт в сфері медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра – ідентифікатор медіа - R10-01993

Текст і зображення на цій сторінці опубліковано на умовах Creative Commons із зазначенням авторства 4.0 міжнародна.

Мої відео