День рідної мови: як і коли започаткували це свято?

День рідної мови: як і коли започаткували це свято?
8094 ПЕРЕГЛЯДІВ


Мова завжди була однією із найважливіших складових розвитку нації. Поки живе мова, поки існує й народ. Про це казали видатні діячі культури. Коли вмирає мова, тоді вмирає й нація. Вона береже наш культурний спадок. Вона є тим, що допомагає нам розуміти один одного. Тож в усьому світі люди цінують та бережуть цей скарб.

Насправді в цього свята не така вже й давня історія. Відзначають його із 2000 року, проте започаткували у 1999 році. Офіційною датою вважається 21 лютого. Першими, хто заговорив про необхідність започаткування цього дня, були члени Генеральної асамблеї ЮНЕСКО. В першу чергу метою цього свята було сприяння розвитку мовної культури та багатомовності. Дату обрали не випадково. 21 лютого 1952 року сталась жахлива подія. В цей день у Бангладеші розстріляли студентів, які вийшли на мирну демонстрацію на захист рідної мови.

В ЮНЕСКО переконані, що така ініціатива сприятиме підтримці розвитку мов. Зараз у світі існує 6000 мов, якими розмовляють носії. Проте більшості з них загрожує знищення через те, що вони вже майже зникають з повсякденного життя. Але як же нам зберегти культуру, якщо ми не можемо зберегти власну мову?

Для того, щоб нашу мову не просто пам'ятали, а й активно використовували, кожного року в День мови в Україні влаштовують для дітей різні конкурси та вистави, проводять зустрічі з письменниками. Також відбуваються фестиваль та конкурси для найталановитіших дітей. Крім дня мови, в Україні також існує день української писемності. Його святкують 9 листопада. Цей день також є днем пам'яті Нестора Літописця.

Наша мова є однією із найдавніших на континенті. Це зумовлює її насиченість різними діалектами. На відміну від інших слов'янських мов, ми маємо цілих 7 відмінків. Тож українська мова — не просто одна з найдавніших, вона ще й одна із наймилозвучніших мов світу.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео