Ринок праці на карантині

Ринок праці на карантині
12382 ПЕРЕГЛЯДІВ

500 тисяч безробітних від початку карантину. Українці втратили роботу, а кількість відкритих вакансій почала скорочуватися. Роботодавці зіткнулися з проблемою кваліфікованого персоналу, водночас, люди з вищою освітою потрапили в ланку безробітних.
Пандемія коронавірусу помітно відбилася на ринку праці. Трудові права працівників наразі залишаються незахищеними на законодавчому рівні. Безробіття в коронакризу набуло катастрофічних соціальних наслідків. Люди почали опановувати нові професії або ж залишатися на нулю.
В Україні на сьогодні заборгованість заробітної плати становить близько 3,5 мільярдів гривень. Експерти з ринку праці повідомляють, що такі дані були ще в 90-х. З цього слідує, що погано працює моніторинг господарської діяльності щодо відношення трудових прав. До того ж особливо під час карантину потерпає бізнес-індустрія. Компанії не мають з чого виплачувати заробітну плату, кількість кваліфікованого персоналу постійно скорочується. І тут відбувається порушення трудових прав: людей незаконно звільняють або зменшують зарплату. Тобто українці спостерігають трудовий колапс на ринку праці. Захистити свої права працівникам дедалі проблемно, але, власне, тут потрібно підіймати питання посилення державного контролю у цій сфері. Хоча більшість законодавчих інстанцій держави пропонують урізати трудові права працівників різних сфер обслуговування.
Начальник управління Державного центру зайнятості Інна Бондіні стверджує, що громадяни України мають вищу освіту та кваліфікацію у тих професіях, які не мають попиту на ринку праці. Людей не влаштовує заробітна плата, і ті професії, які потребує роботодавець. Як наслідок, суцільний парадокс. Цей дисбаланс спостерігається на ринку праці вже декілька років і це не пов'язано з карантинними обмеженнями.
До того ж в Україні на одну вакансію претендують дев'ятеро людей. Офіційно в нас півмільйона безробітних, хоча кількість робочих вільних місць більш як 50 тисяч. Зарплата, яку пропонують роботодавці, становить 8 тисяч. Це середній показник. Заробітна плата вище 10-ти тисяч — часткова пропозиція.
Експертка з ринку праці Тетяна Пашкіна вважає, що проблема наразі постає й в самих роботодавцях. Вони прагнуть мати у своєму персоналі кваліфікованих особистостей віком від 25 до 35 років та з досвідом роботи. Молодь не затребувана, а люди 45 років вже не підходять за віковою категорією. Виникає об'єктивна ситуація, яка вказує на те, що в Україні працювати не має з ким.
Водночас спостерігається трудова міграція, молодь працює на іноземні компанії. Та й карантинні особливості не єдиний фактор цих причин. Стабільні умови життя, відповідна заробітна плата — все що потребує кожен українець.
Додамо, в іноземних країнах з початком карантинних обмежень роботодавці потурбувалися про своїх працівників. Так, в Італії держава отримала офіційний запит від власників компаній та забезпечила 80-ти % оплату зарплати.
"В Італії, якщо ти підписав контракт з роботодавцем компанії на три чи шість місяців, а також виплачуєш податки, ти маєш право отримувати від держави 80% заробітної плати. Навіть якщо за один робочий тиждень ти перебував на роботі 2 чи три дні, тому що не було роботи, компанія турбується про твою зарплату. В результаті в кінці місяця ти отримуєш 45 євро (повна заробітна плата 60 євро)", - розповідає працівниця компанії SIPS lavanderia industriale в Італії пані Ольга.
З початком карантину державні службовці України не потурбувалися про безробітних громадян своєї держави. Бізнес зупиняв свою роботу, а кваліфіковані особи змушені були шукати нові інстанції для заробітку. Лише 4 лютого 2021 року Верховна Рада України прийняла законопроєкт No 3010 а щодо допомоги безробітним у випадку надзвичайної ситуації. Кабінет Міністрів України отримав право надання коштів по частковому безробіттю на період карантину.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео