З 1 березня розпочнеться індексація пенсій

З 1 березня розпочнеться індексація пенсій
10393 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кабінет Міністрів України затвердив підвищення пенсій та соціальних виплат з 1 березня 2021 року. Так, в Україні розпочнеться планова індексація нарахування надбавки в пенсії різним віковим категоріям людей. Тож кому збільшать виплати, кому варто зачекати індексації, а хто чекатиме додаткові нарахування до пенсії в грудні 2021 року, читайте далі.
Зростання окремих виплат, зокрема, й пенсійних, пов'язано з підвищенням мінімальної заробітної плати громадян України з 5 до 6 тисяч гривень. Зміни в Державному бюджеті почали відбуватися з 1 січня 2021 року. Міністр соцполітики Марина Лазебна повідомляє, що наразі є п'ятиетапна програма підвищення пенсійних виплат протягом цього року.
Так, для 65-річних непрацевлаштованих пенсіонерів вже збільшили пенсії до 2 400 гривень. До цієї категорії віднесли жінок з повним робочим стажем 30 років та чоловіків з 35-річним стажем. Кількість таких людей, за розрахунками Пенсійного фонду, 2,2 мільйона. Середня сума додаткових нарахувань пенсіонерам буде варіюватися від 350 до 360 гривень.
Наразі найменший розмір пенсій для українців з 1 січня становить 2 400 гривень. Але не потрібно плутати цю надбавку пенсіонерам з соціальними виплатами українцям, які не мають достатнього робочого стажу і їх пенсія 1 769 гривень.
Наступне підвищення планується на грудень. Виплати отримають пенсіонери, яким є 65 років, мають відповідний робочий стаж та не працюють. До того ж мінімальна заробітна плата українців повинна становити 6,5 тисяч гривень. Тоді пенсії планують збільшити до 2 600 гривень. Проте, ця надбавка не належить до категорії пенсіонерів, які працевлаштовані та отримують мінімальну зарплату.
До того ж уряд України у 2021 році виплачуватиме щомісячні надбавки у сумі 500 гривень для пенсіонерів старше 80 років зі стажем 20-25 років та мінімальною пенсією у 2 600 гривень.
Марина Лазебна стверджує, що в Кабміні планують збільшити кількість одержувачів виплат, розмір пенсій яких не перевищує середньої заробітної плати українців.
Індексація пенсій розпочнеться 1 березня 2021 року. На сайті Міністерства соціальної політики вже опублікували " інформаційний календар підвищення пенсій ". Постанову Кабміну Уряд прийняв 22 лютого.
Згідно з постановою перерахунок виплат пенсіонерам різних вікових категорій становитиме 11%. З реалізації указу слідує збільшення пенсій у 8 мільйонів людей. Мінімальний розмір надбавки до пенсії становитиме 100 гривень, а середній - 308 гривень.
Крім того, планується зростання пенсій у квітні для пенсіонерів, які працюють та мають відповідний робочий стаж. Також враховується відповідний критерій заробітної плати.
Водночас держава додаватиме по 400 гривень пенсіонерам від 75 до 80 років. Перерахунки увійдуть в дію з липня місяця. До того ж українці отримуватимуть 2 500 гривень, попри 20-річний стаж у жінок та 25-річний - в чоловіків.
Люди, які ж не мають відповідного стажу, отримають прибавку до пенсії в сумі 80 гривень в грудні поточного року.
Крім того, держава з 1 січня підвищує страховий стаж та пенсійний вік для жінок. Для нарахування пенсій важливим фактором в Україні відіграє скільки років працівник сплачував страхові внески. Тож, отримати пенсію в 60 років має той громадянин, робочий стаж якого 28 років. Пропрацювавши 18-28 років, можна отримати пенсію в 63 роки. А от у 65 років страховий стаж становить 15-18 років.
Водночас жінки, які народилися до 1 квітня 1961 року, можуть піти на пенсію в 59,5 років. Ті ж, хто народився у квітні — в 60 років. Однак, громадяни України без достатнього стажу, можуть і далі працювати або йти на пенсію та отримувати соціальну допомогу від держави.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео