Пільговий кредит під 7% річних: кому видають, який максимальний строк кредиту та які ризики кредитування

Пільговий кредит під 7% річних: кому видають, який максимальний строк кредиту та які ризики кредитування
18457 ПЕРЕГЛЯДІВ

З 1 березня в Україні видаватимуть пільговий кредит на житло. Іпотека під 7% стане доступною всім громадянам країни. Хто отримає іпотеку на житло, яку суму сплачуватиме позичальник кожного місяця, який термін кредиту, яка заробітна плата має бути в громадянина, який бере пільговий кредит та які можливі ризики щодо проєкту Держбюджету України на 2021 рік, читайте далі.
Проблема забезпечення житлом молодих сімей в Україні є наразі найактуальнішою. Частина молоді виїжджає за кордон за кращим життям, а хтось бідкається з квартири на квартиру. За даними Державної служби статистики, на квартирному обліку перебувають понад 657 тис. громадян, з них 68 тис. - молодь.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував початок забезпечення українських банків державними пільговими кредитами з іпотеки під 7%.
Програму запускають з метою надання людям недорогого житла в кредит, частину якого сплачуватиме банку держава.
27 січня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив головні правила кредитування в постанові No63. Тож Уряд виступає в такому випадку гарантом державних угод. В документі мовиться, що позичальник отримує компенсацію з державного бюджету під 7% річних.
Початок іпотеці буде надавати Фонд розвитку підприємства, який забезпечує кредитну програму малому бізнесу. До того ж насамперед пільгові кредити надаватиму державні банки: Ощадбанк, Укргазбанк, ПриватБанк.
Умови отримання іпотеки непрості та мають певні нюанси. Максимальний термін пільгового кредиту становить 20 років, максимальна вартість житла - 2,5 млн. грн. , максимальна сума отримання кредиту на житло - 2 млн.грн. Кредитуванню підлягаються як квартири, так й індивідуальні будинки. Однак, варто, щоб житлу було не більше трьох років. Крім того кредитування поширюється як на готове жило (сума відсотків 12,85), так і недобудову (сума відсотків 15,35).
Додамо, що претендувати на іпотеку під 7% річних можуть медичні працівники, молоді сім'ї, науковці, внутрішньо переміщені особи, люди, які останні 5 років не продавали житло (ця умова не відноситься до тимчасового переміщених), громадяни України, які перебувають на квартирному обліку та потребують покращення житлового становища, особи, які мешкають в гуртожитку або мають житло площею 13,65 кв. м.
За даними державної служби статистики, за останні 6 місяців розмір середньої місячної зарплати позичальника та членів його родини не повинен перевищувати п'ятикратного розміру місячної зарплати громадян відповідно до регіону, де знаходиться житло.
Крім того, позичальник має сплатити банку початковий мінімальний внесок в 15% за пільговим кредитом. Однак, якщо ціна квартири чи індивідуального житла 2,5 млн. грн, то внеску в 15% не вистачить при виплаті цього кредиту. Тут мова йде вже про 20% першого внеску. Якщо ж особа бере кредит у 2 млн. грн. і оформлює його на 20 років, то кожного місяця в середньому сплачуватиме 16, 3 тис. грн. Переплата в цьому випадку становитиме 1,1 млн. грн. Додамо, якщо кредит в сумі 1 млн. грн., то й виплати та переплата за кредит буде меншою. Також площа житла під іпотеку повинна становити 50 кв.м. Перевищення цієї норми належати до кредитування на загальних умовах.
Водночас існують ризики даного кредитування. Потрібно розуміти, що особа укладає кредит з банком, а не державою. Тобто пільгова ставка діятиме доти, доки банк отримуватиме від державного бюджету відповідний відсоток від кредиту. Якщо ж в держбюджеті не буде грошей або їх не вистачатиме, то всі виплати за поточними ставками ляжуть на плечі людини, яка брала пільговий кредит. До того ж головним ризиком є інший, новий уряд, який з часом може скасувати іпотеку в 7% і позичальник змушений буде виплачувати реальну суму кредиту з усіма відсотками. А це UIRD + 4,5% або UIRD + 7%.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео