За останній рік експорт шерсті збільшився на 270%!

За останній рік експорт шерсті збільшився на 270%!
9065 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вівчарі розповіли про те, що минулого року держава вчасно та повністю виплатила компенсацію у розмірі 50% від вартості тварин. Тож вони вирішили скористатись цією вигідною допомогою та збільшили кількість голів у своїх стадах. Така ініціатива призвела до того, що у 2020 році вони змогли збільшити експорт на 100%, а якщо казати про грошовий еквівалент, то їхній прибуток цього року збільшився на 270%!

Минулого року за племінних вівцематок, баранів та ярок вівчарі отримували до 11 тисяч гривень лише за 1 одиницю. Василь Стефурак, голова ДО «Асоціація вівчарів України», запевнив, що, на його думку, найкращі показники цього року у Хмельницької області. За підрахунками статистики, у 2019 році 1 січня в Шепетівському районі було лише 80 овець. Проте станом на 1 січня 2021 цей показник сягає майже 17000. Тож такі показники просто не можуть не вражати.

Є інформація і про те, що протягом минулого року кількість поголів’я овець зменшилось на 5%. Тож як пояснити такі протилежні тенденції? За словами Стефурака, все досить просто. Хто буде вирощувати та годувати неефективних тварин? Адже продажі ростуть, прибуток збільшується, тож чи є в цьому сенс? Звісно, що ні. Тому ці 5 нарахованих відсотків складають ті вівці, яких спродують та ріжуть. Кожному вівчареві вигідно плекати ті високоякісні породи, які приносять прибуток. Тож все пояснити досить просто.

Нещодавно також повідомляли про те, що Василеві Стефураку все ж таки вдалося акліматизувати європейських овець і вивести власну породу для проживання в українських Карпатах. Також він виробляє єдину у своєму роді сиров’ялену баранину, яка має багато спільного зі свинячим хамоном. Тож цього року нам точно є із чим привітати наших вівчарів та побажати їм досягнення ще більших успіхів.

Мої відео