Що варто знати, якщо Ви збираєтесь розлучитись?

Що варто знати, якщо Ви збираєтесь розлучитись?
13149 ПЕРЕГЛЯДІВ

Що варто знати, якщо Ви збираєтесь розлучитись?

Шлюб припиняється внаслідок його розірвання, смерті одного з подружжя або оголошення його померлим.


В яких випадках шлюб припиняється внаслідок його розірвання?

- за спільною заявою подружжя або одного з них (статті 106, 107 Сімейного кодексу України);

- за спільною заявою подружжя (або за позовом одного з подружжя) на підставі рішення суду (стаття 109, 110 Сімейного кодексу України).


Куди звернутися:

- за спільною заявою подружжя: проводиться відповідним органом ДРАЦС за місцем проживання подружжя або одного з них за умови спільної згоди та відсутності неповнолітніх дітей.

Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї заяву від його імені може подати другий з подружжя.


- за заявою одного з подружжя: проводиться відповідним органом ДРАЦС за місцем проживання подружжя або одного з них, якщо другий із подружжя:

визнаний безвісно відсутнім;
визнаний недієздатним.

Перелік необхідних документів:

1. заява про розірвання шлюбу;

2. свідоцтво про шлюб (за наявності);

3. копія рішення суду (витяг з рішення суду) про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім чи недієздатним (у випадку розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя).


ВАЖЛИВО!

Той із подружжя, який бажає відновити своє дошлюбне прізвище , повинен письмово заявити про це у відділі ДРАЦС під час державної реєстрації розірвання шлюбу.

Скільки коштує розірвати шлюб?

За реєстрацію розірвання шлюбу справляється державне мито у розмірі:

за взаємною згодою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей → 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;
з особами, визнаними в установленому порядку безвісно відсутніми або недієздатними → 0,03 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Через скільки часу офіційно зареєструють розірвання шлюбу?

Орган ДРАЦС складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу 1 місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана, та видає свідоцтво про розірвання шлюбу.

У разі розірвання шлюбу органом ДРАЦС шлюб припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу.


ВАЖЛИВО!

Якщо подружжя через поважну причину не може з'явитися до органу ДРАЦС для державної реєстрації розірвання шлюбу у встановлений для них день, строк такої реєстрації на письмове прохання подружжя може бути перенесений на інший день.

Але строк перенесення не може перевищувати 1 року з дня подання заяви.


ВАЖЛИВО!

Заява втрачає чинність - якщо подружжя не з'явилося для проведення державної реєстрації розірвання шлюбу і не повідомило про причину неявки протягом 3 місяців з дня подання відповідної заяви.

Щодо розірвання шлюбу в судовому порядку

У випадку, коли подружжя має неповнолітніх дітей, або один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу, шлюб може бути розірваний лише в судовому порядку.


ВАЖЛИВО!

У разі розірвання шлюбу у судовому порядку шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Після 25.07.2010 документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили – свідоцтво про розірвання шлюбу НЕ ВИДАЄТЬСЯ.

До 25.07.2010 розірвання шлюбу, здійснене судом підлягає державній реєстрації в органі ДРАЦС з видачою свідоцтва про розірвання шлюбу.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео